אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריחים את הכסף: רולס רויס מציגה גרסת פאנטום חדשה וחד-פעמית צילום: רויטרס

מריחים את הכסף: רולס רויס מציגה גרסת פאנטום חדשה וחד-פעמית

יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית מכריזה על ה"פאנטום אורכיד", שעוצבה בהשראת פרח הסחלב. החברה תייצר עותק אחד בלבד שלה

29.01.2022, 14:04 | תומר הדר

רולס רויס הבריטית מכריזה על הצגתה של מכונית מיוחדת: ה"פאנטום אורכיד" - מכונית רולס רויס פאנטום שעיצובה וייצורה בוצעו בהשראת פרח הסחלב. 


קראו עוד בכלכליסט:


הפאנטום אורכיד שפותחה לבקשת רולס רויס סינגפור תיוצר בעותק אחד בלבד ומטרתה, כך טוענת רולס רויס, היא "להוות השראה לנחישות, יופי ועוצמה". 


רולס רויס פאנטום אורכיד, צילום: רויטרס רולס רויס פאנטום אורכיד | צילום: רויטרס רולס רויס פאנטום אורכיד, צילום: רויטרס


רולס רויס שילבה במכונית אלמנטים של סחלבים בתא הנוסעים, החל בסחלבים רקומים במשי בדיפונים וכלה בחריטת סחלבים בזכוכיות שונות שפזורות ברכב וכמובן גם בספי הכניסה, בשולחנות האישיים המתקפלים ובמקומות נוספים בתא הנוסעים. 


מבט מבפנים. סחלבים בכל מקום, צילום: רויטרס מבט מבפנים. סחלבים בכל מקום | צילום: רויטרס מבט מבפנים. סחלבים בכל מקום, צילום: רויטרס


עבור מי שאינו מתעניין בסחלבים, או עבור מי שאינו מתכוון לרכוש רולס רויס במהלך השנים הקרובות,  מכונית יוקרה שמחירה נאמד במאות אלפי דולרים (כמובן לפני מס) שמיוצרת בעותק אחד בלבד ועוד עם תא נוסעים עטור בפרחים, עשויה בהחלט להיראות כהשקעה לא חכמה במיוחד. 


מישהו פה אוהב סחלבים, צילום: רויטרס מישהו פה אוהב סחלבים | צילום: רויטרס מישהו פה אוהב סחלבים, צילום: רויטרס


אולם, עבור רולס רויס מדובר במהלך הגיוני מאוד: בשנת 2021 יצרניות מכוניות היוקרה האירופיות רשמו זינוקים משמעותיים במכירותיהם. רולס רויס, בנטלי ולמבורגיני נהנו אשתקד משנה מדהימה וחלק ניכר מהמכירות, עבור כל היצרנים, היו בשווקים של אסיה והמזרח הרחוק. כך שייצור מכונית עטורה מוטיביים סינגפוריים הוא מהלך הגיוני, אפילו אם מדובר במכונית בודדת, שמיועדת, כך ניכר, לסינגפורי אחד בעל כיסים עמוקים להפליא. 

מעבר לכך, בשנה שעברה מצאו עצמם יצרני רכבי היוקרה ניצבים מול מעט תקציבי מחקר ופיתוח והרבה לקוחות עם כסף שרוצים להרגיש מיוחדים. הפתרון היה בידול: אותה מכונית רולס רויס או בנטלי - אבל במהדורה מיוחדת ומוגבלת שמבדלת את בעליה מכל חבריו, כפי שעושה רולס רויס בדוגמה הנוכחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות