אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת גילאור אישרה: איילת נחמיאס-ורבין תמונה לתפקיד דירקטורית ברפאל צילום: יריב כץ

בלעדי

ועדת גילאור אישרה: איילת נחמיאס-ורבין תמונה לתפקיד דירקטורית ברפאל

את המינוי קידם שר הביטחון בני גנץ. נחמיאס-ורבין כיהנה ארבע שנים, עד 2019, כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה, וכבר לפני כשנה וחצי עברה הליך "תואם נבחרת הדירקטורים". נחמיאס-ורבין ל"כלכליסט": "מודה לוועדה שהשתכנעה שעבר פוליטי הוא לא גיבנת"

01.02.2022, 14:59 | יובל אזולאי

הוועדה לאישור מינויים בכירים בחברות הממשלתיות, בראשות השופטת (בדימוס) בלהה גילאור, אישרה את מינויה של חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס-ורבין לתפקיד של דירקטורית בחברה הביטחונית-ממשלתית רפאל. 


קראו עוד בכלכליסט:


נחמיאס-ורבין כיהנה במשך ארבע שנים, עד אפריל 2019, כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה. מאז 2020 היא משמשת כסגנית נשיא התאחדות התעשיינים, ובדצמבר האחרון מונתה בידי שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי ליו"ר מכון היצוא. בנוסף היא משמשת כיו"ר "תבליט פלסטיק", שעוסקת בתחום ההשקיה וטכנולוגיית מים ונמצא בבעלות משפחתה. 


שר הביטחון בני גנץ, צילום: שאול גולן שר הביטחון בני גנץ | צילום: שאול גולן שר הביטחון בני גנץ, צילום: שאול גולן


את כהונתה לדירקטוריון רפאל קידם שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ. הוועדה בראשות גילאור דנה במועמדות נחמיאס-ורבין כבר לפני כחודש. היום נודע ל"כלכליסט" כי הוועדה החליטה לאשר את המינוי, וזאת לאחר שכבר לפני כשנה וחצי היא עברה הליך המכונה "תואם נבחרת הדירקטורים". הליך זה פותח פתח למינוי דירקטור ללא הליך תחרותי, בניגוד למועמד שנמצא בנבחרת הדירקטורים של רשות החברות. הדבר מתאפשר במצב שבו המועמד עומד ברף הציון שנקבע לצורך כניסה למאגר הדירקטורים של הרשות. 

"אני מודה לבני גנץ על האמון, ואני מלאת הערכה לחברת רפאל, ליו"ר ולמנכ"ל שלה. מדובר באחת החברות המשמעותיות והטובות בישראל", אמרה היום נחמיאס-ורבין ל"כלכליסט". "אני מודה גם לוועדה בראשות השופטת גילאור, שהשתכנעה שעבר פוליטי הוא לא גיבנת, ואף יש בו כדי להוסיף לסט הכישורים של מועמדים".

גנץ קידם במהלך החודשים האחרונים גם את מינויו השנוי במחלוקת של הח"כ והשר לשעבר עמיר פרץ לתפקיד יו"ר התעשייה האווירית. גנץ קידם את המינוי אף שפרץ נעדר ניסיון עסקי בחברות. במינוי תמך גם שר האוצר אביגדור ליברמן, אך הוועדה בראשות גילאור פסלה אותו בשל היעדר ניסיון עסקי ובשל הזיקה הפוליטית בין פרץ לגנץ. 


איילת נחמיאס-ורבין. מונתה לתפקיד דירקטורית ברפאל, צילום: יריב כץ איילת נחמיאס-ורבין. מונתה לתפקיד דירקטורית ברפאל | צילום: יריב כץ איילת נחמיאס-ורבין. מונתה לתפקיד דירקטורית ברפאל, צילום: יריב כץ


אף שהוועדה פסלה את פרץ, גנץ וליברמן התעקשו על המינוי ובסוף נובמבר הביאו אותו לאישור הממשלה. באחד המהלכים הראשונים שלו בתפקיד יו"ר תע"א הגדיל פרץ את היקף המשרה שלו מ-75% ל-100%, כך שעלות השכר השנתית שלו היא כ-1.2 מיליון שקל. 

בשנה האחרונה דירקטוריון רפאל מתאפיין באיוש בחסר, ומכהנים בו ארבעה דירקטורים בלבד. יו"ר הדירקטוריון הוא עוזי לנדאו, לשעבר חבר כנסת ושר מטעם "ישראל ביתנו" של ליברמן. ב-2016 ליברמן קידם את מינויו של לנדאו ליו"ר רפאל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות