אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאייקס בדרך להנפקה בניו יורק - הגישה טיוטת תשקיף ראשונה צילום: ניר סלקמן

נאייקס בדרך להנפקה בניו יורק - הגישה טיוטת תשקיף ראשונה

חברת מסופי התשלום והקופות הניידות, הנסחרת בבורסה בת"א בשווי 2.7 מיליארד שקל, הודיעה הבוקר על העברת טיוטה לא פומבית ל-SEC - נאייקס מדגישה כי בשלב זה אין וודאות לגבי ביצוע ההנפקה ושהיא תהיה תלויה בתנאי השוק

06.02.2022, 09:42 | סופי שולמן

נאייקס בדרך להנפקה בוול סטריט. החברה שנסחרת בתל אביב לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל, מפתחת מערכות תשלום במכונות מרוחקות, הגישה בסוף השבוע טיוטת תשקיף חשאית לרשות ניירות הערך האמריקאית - נאייקס הדגישה בהודעה שהוציאה הבוקר (א') כי נכון למועד זה אין וודאות לגבי ביצוע ההנפקה והיא תהיה תלויה בתנאי השוק.  

קראו עוד בכלכליסט:

נאייקס תפרסם את הדוחות הכספיים בעוד חודש ולפי עדכון שהיא הוציאה באחרונה היא צפויה להציג הכנסות של 119 מיליון דולר בסיכום 2021, שישקפו קצב צמיחה שנתי של 51%. מספר המכונות שעובדות עם התקנים של נאייקס הגיע ל-510 אלף בסוף השנה , עלייה של 39% מול סוף 2020. החברה, שעדיין רושמת הפסדים שהסתכמו בכ-15 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2021, לא סיפקה עדכון לגבי הרווחיות בסיכום השנתי. 

יאיר נחמד, אחד ממייסדי נאייקס שמשמש כמנכ"ל החברה חשף את התוכנית להנפיק את החברה בוול סטריט בראיון לכלכליסט: ""לא היינו בשלים ללכת מיד לנאסד"ק. יועצים ובנקים אמרו לנו שאם אתה מנפיק לפי שווי של פחות ממיליארד דולר לא יראו אותך ולא יקרה כלום אחרי ההנפקה. הבורסה בתל אביב היא הזדמנות עבורנו לשלב בין המשקיעים, אם היה מדובר בגיוס רק ממשקיעים ישראלים היינו נמנעים. 70% מהמשקיעים כרגע הם גלובליים, ואנחנו מתאמנים עכשיו על להיות ציבוריים. אבל בטווח הבינוני, בתוך שלוש עד חמש שנים, ננפיק עוד 10%-15% מהחברה בארצות הברית". 

נאייקס הונפקה לראשונה בבורסת תל אביב במאי 2021 והייתה היוניקורן הראשון שבחרה להירשם למסחר בבורסה המקומית: בה בעת, כבר בהנפקה זו - שבה גייסה החברה 670 מיליון שקל לפי שווי של 3.4 מיליארד שקל - חלק ניכר מהסחורה  (70%) נרכש על ידי משקיעים זרים. 

בניגוד לחברות טכנולוגיה אחרות, שמדלגות על השוק המקומי, את המוצרים של נאייקס אפשר לראות כאן בכל מקום: במכונות השתייה והממתקים עם מסופי התשלום הצהובים, בקופות ניידות דמויות סמארטפון שמשמשות עסקים קטנים, בקופות רגילות של רשתות גדולות, למשל גולף וארקפה. החברה הוקמה ב-2004 על ידי נחמד יחד עם אחיו אמיר ודוד בן אבי שמשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות שלה. היא מעסיקה היום 530 עובדים, מתוכם 350 בהרצליה. 

 יאיר נחמד מנכ"ל נאייקס, צילום: יובל חן יאיר נחמד מנכ"ל נאייקס | צילום: יובל חן  יאיר נחמד מנכ"ל נאייקס, צילום: יובל חן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות