אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפד ראשה: סמל המאהבת על מכוניות רולס רויס יתכופף בפני עתיד חשמלי

קפד ראשה: סמל המאהבת על מכוניות רולס רויס יתכופף בפני עתיד חשמלי

לקראת השקת מכוניות רולס רויס חשמליות ב-2023, החברה הבריטית מחליפה את הסמל המוכר ביותר בענף הרכב העולמי - ה-SPIRIT OF ESCTASY, דמות האישה המכונפת שמותקנת על מכסי המנוע של רולס רויס. הסמל החדש יהיה אווירודינמי ונמוך ויותר

07.02.2022, 10:53 | תומר הדר

רולס רויס הבריטית מחליפה את מה שנחשב לסמל המוכר ביותר בענף הרכב העולמי - ה-SPIRIT OF ESCTASY. 

ה-SPIRIT OF ECSTASY של רולס רויס היא דמות של אישה מכונפת שידיה פרוסות לאחור, אשר מותקנת על מכסי המנוע של מכוניות רולס רויס מאז תחילת המאה הקודמת. 


קראו עוד בכלכליסט:


בפועל, מכוניות רולס רויס יצאו את שערי המפעל מאז ומתמיד כאשר על חרטומן מתנוססות צמד האותיות RR, שמסמלות את שמם של צ'ארלס רולס והנרי רויס, אבל במהלך שנותיה הראשונות של החברה לקוחותיה העדיפו לבדל עצמם זה מזה באמצעות שימוש במאפיינים יחודיים אשר כללו גם פסלים בחזית הרכב. 


סמל רולס רויס החדש,  סמל רולס רויס החדש סמל רולס רויס החדש,


עד שבשנת 1909 החליט ג'ון דגלס סקוט מונטגיו - או הברון מונטגיו מבוליו, שמכונית הרולס רויס שלו זקוקה לעוד "טאצ'" שיבדיל בינה ובין מכוניות אחרות. מונטגיו ביקש מחברו הפסל צ'ארלס רובינסון סייקס שיפסל את דמותה של מזכירתו האישית אלינור וולסקו ת'ורנטון כשהיא לבושה בשמלה מתנפנפת. בפועל וולסקו ת'ורנטון היתה הרבה יותר ממזכירה אישית: היא היתה המאהבת של מונטגיו וגם ילדה את בתו הלא חוקית שנמסרה לאימוץ. 


האבולוציה של סמל רולס רויס, רולס רויס האבולוציה של סמל רולס רויס | רולס רויס האבולוציה של סמל רולס רויס, רולס רויס


רובינסון סייקס ספק רצה להתלוצץ וספק היה רציני כשהוסיף לשלושת הפסלים שיצר מחווה קטנה: האישה שבפסל מצמידה את אצבעה לשפתיה, כדי לרמוז שהיא שומרת את הסוד שלה ושל מונטגיו. מבין שלושת הפסלים המקוריים - שניים שרדו. 

מונטגיו לא היה היחד שעל חזית מכוניתו הוצב פסל: רולס רויס הבחינה שבעלי מכוניותיה מתקינים יותר ויותר פסלים וקישוטים שחלקם לא התאימו לרוח המותג - ולכן היצרנית החליטה לייצר סמל אחיד. כך בשנת 1910 פנתה רולס רויס לרובינסון סייקס וביקשה שיהגה סמל אחיד עבור מכוניות החברה. סייקס שכבר עיצב את הסמל עבור הלורד מונטגיו הכין עבור רולס רויס סמל חדש אשר היה מבוסס על המאהבת של ת'ורנטון - אך הפעם בלי שידה של הדמות על שפתיה. סמל רולס רויס יוצר עד 1939 על ידי בני משפחת סייקס, עם פרוץ מלחמת העולם השניה ולאחר מכן יוצר על ידי ספקים שונים של היצרנית, כולם בבריטניה.


הסמל החדש,  הסמל החדש הסמל החדש,


סמל רולס רויס הופיע מאות פעמים בסרטים, בשירים ובספרים ועם השנים אפילו הותקן על משטח מתקפל מיוחד כדי שלא יגנב וגם לא יפגע בהולכי רגל. וכעת כאמור הסמל ההיסטורי משתנה: הסמל החדש, שיופיע בעתיד על חזית מכוניות רולס רויס חשמליות (משך יצורו של סמל הוא 83 שעות) יהיה יותר אווירודינמי, כלומר יותר מכופף וכתוצאה מכך גם יותר נמוך: לפי רולס רויס, הסמל הקודם היה באורך מכובד של 100.1 מילימטרים. אורכו של הסמל החדש הוא 82.73 מילימטרים. בנוסף, גלימת הדמות תהיה יותר "מתנופפת" כפי שרולס רויס מגדירה את העיצוב מחדש וצורתה הכללית תהיה יותר "ידידותית לרוח". 

רולס רויס עצמה צפויה להציג דגם חשמלי ראשון לקראת שנת 2023. להצגת דגם כזה יש משמעות אדירה עבור לקוחות המותג שהתרגלו למנועי בעירה פנימית במשך מעל 100 שנים. בנוסף, חלק ניכר ממכירות רולס רויס מבוצע במדינות שאינן ממהרות לעבור להנעה חשמלית, למשל במפרץ הפרסי, מה שיציב בפני היצרנית אתגר: לבנות מכונית חשמלית שתהיה טובה מכל מכונית בנזין שיצרה עד כה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות