אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכונית החשמלית הזולה בישראל כבר כאן - ביבוא מקביל צילום: יצרן

פרסום ראשון

המכונית החשמלית הזולה בישראל כבר כאן - ביבוא מקביל

בזמן שקבוצת קרסו, יבואנית דאצ'יה, מבצעת בדיקת כדאיות בישראל לדאצ'יה החשמלית הקטנה שלה, נמצאות מכוניות דאצ'יה ספרינג נוספות בדרכן לארץ ביבוא מקביל באמצעות איילון מוטורס. המחיר לעת עתה: 110 אלף שקל

14.02.2022, 10:04 | תומר הדר

כפי שפורסם ב"כלכליסט" קבוצת קרסו, יבואנית דאצ'יה, ייבאה ארצה מכונית דאצ'יה ספרינג ראשונה לצורך בדיקות כדאיות. המחיר אשר הוצהר בפני משרד התחבורה לדאצ'יה החשמלית הקטנה הוא 110 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט:


אך בנתיים, בזמן שבדאצ'יה בודקים כדאיות, מכוניות כאלה ישווקו בישראל בקרוב ביבוא מקביל. מרישומי משרד התחבורה עולה כי מכוניות דאצ'יה ספרינג נוספות, אשר מיוצרות לפי הרישום במפעל רנו-דונגפנג בסין, נמצאות בדרכן לארץ, באמצעות איילון מוטורס, שעוסקת ביבוא מקביל. המחיר עליו הצהירה איילון מוטורס בפני משרד התחבורה זהה לזה של קבוצת קרסו: 110 אלף שקלים, אם כי מחיר זה עשוי להשתנות.


דאצ דאצ'יה ספרינג | יצרן דאצ


יבואן רכב ישיר רוכש את הרכב ישירות מהיצרן, בעוד יבואן רכב מקביל רוכש את הרכב מסוכנים בחו"ל. כלומר, בזמן שקרסו ייבאה את הרכב לצורך בדיקות, ביבוא מקביל לא קיים הליך של בדיקת השוק והכדאיות ורכב שמיובא לארץ נמכר במהרה. 

קבוצת קרסו אינה היבואנית היחידה שמתמודדת עם מצב בו יבואנים מקבילים מייבאים רכבים לארץ בזמן שהיבואנית הישירה עדיין בוחנת את השוק. לפי אותם רישומים של משרד התחבורה, מכונית קיה החשמלית מדגם ה- EV6 נחתה בישראל ממש לאחרונה- אך היבואן אינו טלקאר, יבואנית קיה הוותיקה, אלא חברת יעד ליסינג ומימון. גם צ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן בוחנת את יבוא ה-4 ID החשמלית של החברה בעוד טרייד מוביל כבר רשמה רכבים מדגם זה לשיווק בארץ.


KIA EV 6, יצרן KIA EV 6 | יצרן KIA EV 6, יצרן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות