אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום מס: אלון מאסק תרם מניות טסלה ב-5.7 מיליארד דולר לצדקה צילום: גטי אימג'ס

במקום מס: אלון מאסק תרם מניות טסלה ב-5.7 מיליארד דולר לצדקה

האיש העשיר בעולם מכר מניות של יצרנית הרכב ותרם את תמורתן - מהלך שיקנה לו פטור מסוים על מסיו ל-2021, שנאמדים ב-11 מיליארד דולר. זו התרומה השנייה בגודלה ב-2021, אחרי 15 מיליארד דולר של ביל גייטס וגרושתו

15.02.2022, 12:16 | חדשות חוץ

אלון מאסק תרם לארגוני צדקה בנובמבר מניות של טסלה בשווי שקרוב ל-6 מיליארד דולר, כך דיווחו ב"וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט:


מאסק, האדם העשיר בעולם, תרם יותר מ-5 מיליון מניות של יצרנית המכוניות החשמליות בין התאריכים 29-19 בנובמבר, כך עולה ממסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). בהתבסס על המחיר הממוצע של המניה בימים שבהם נפרד מהמניות, שווי התרומה עומד על 5.7 מיליארד דולר - כך שזו אחת התרומות הגדולות בהיסטוריה. עם זאת, שמות ארגוני הצדקה שלהם תרם לא צוינו במסמכים. 

התרומה בוצעה בזמן שמאסק היה במהלך של מכירת מניות, שבמסגרתו מכר מניות של טסלה בשווי 16 מיליארד דולר בחודשיים האחרונים של 2021. הענקת תרומה משמעותית לצדקה אמורה לסייע למאסק להפחית את עלויות המס שלו, שלטענתו הן מהגבוהות בארצות הברית, שכן מניות שנתרמות פטורות ממס. בדצמבר העריך מאסק כי יידרש לשלם מסים בהיקף של יותר מ-11 מיליארד דולר עבור שנת 2021. 

אלון מאסק במפעל טסלה סין , צילום: רויטרס אלון מאסק במפעל טסלה סין | צילום: רויטרס אלון מאסק במפעל טסלה סין , צילום: רויטרס


על פי המגזין  Chronicle of Philanthropy, תרומה זו של מאסק מציבה אותו שני אחרי ביל גייטס ומלינדה פרנץ' ברשימת התורמים הגדולים של 2021. מייסד מיקרוסופט וגרושתו תרמו, לפי ההערכות, 15 מיליארד דולר בשנה שעברה. 

התרומה הגדולה של מאסק יצאה לדרך חודש לאחר שמנהל תוכנית המזון של האו"ם קרא למיליארדרים כמו מאסק להירתם למאמצים למיגור הרעב בעולם. על כך ענה מאסק בסדרת ציוצים כי ימכור מניות של טסלה אם הארגון יסביר כיצד ישתמשו ב-6 מיליארד הדולר כדי לפתור את בעיית הרעב. דובר של הארגון סירב לומר אם מאסק תרם  מניות לארגון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות