אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החופשה שהתארכה: כ-6,500 תיירים רוסים תקועים בתאילנד צילום: רויטרס

החופשה שהתארכה: כ-6,500 תיירים רוסים תקועים בתאילנד

התיירים תקועים בשל קושי במציאת טיסה לרוסיה, על רקע הסנקציות שהוטלו עליה, שפוגעות גם בגישתם לשירותי אשראי. יו"ר רשות התיירות של תאילנד: "אנחנו מחפשים טיסות עבורם. עלינו להיות מארחים טובים ולדאוג להם"

13.03.2022, 20:34 | חדשות חוץ

כ-6,500 תיירים רוסים תקועים בארבעה מחוזות וערים בתאילנד בשל קשיים במציאת טיסה חזרה, על רקע הסנקציות שהוטלו על רוסיה שפוגעות גם בגישתם לשירותים פיננסיים. כך דווח בסוכנות הידיעות AP.

קראו עוד בכלכליסט:


יותאסאק סופאסורן, יו"ר רשות התיירות של תאילנד, אמר שכ-6,500 תיירים מרוסיה תקועים בעיר פאטאיה ובמחוזות סוראט תאני, קראבי ופוקט. כאלף אוקראינים תקועים גם הם במדינה. הסיבות העיקריות למצב הן ביטולים נרחבים של טיסות לרוסיה, צניחה בשווי הרובל ובעיה בהעברת תשלומים בשל ניתוק הבנקים הרוסיים ממערכת ה-SWIFT.


התיירים הרוסים תקועים בשל קשיים במציאת טיסה חזרה למדינתם, צילום: רויטרס התיירים הרוסים תקועים בשל קשיים במציאת טיסה חזרה למדינתם | צילום: רויטרס התיירים הרוסים תקועים בשל קשיים במציאת טיסה חזרה למדינתם, צילום: רויטרס


בנוסף, חברות כרטיסי אשראי כמו ויזה ומאסטרקארד חסמו בנקים רוסיים מהמערכות שלהן, כך שהתיירים הרוסים לא יכולים לשלם את החשבונות שלהם בעודם בחופשה במדינה אחרת. יותאסאק אמר כי הרשויות עובדות עם הרוסים כדי לסייע במציאת טיסות חזרה לרוסיה, בהתחשב בצמצום הטיסות הזמינות למדינה.

"יש מספר חברות תעופה שטסות לרוסיה, אך הנוסעים צריכים להעביר כסף במדינה אחרת. אנחנו מנסים לתאם ולחפש טיסות עבורם. עלינו להיות מארחים טובים ולדאוג לכולם", אמר יותאסאק.


כ-6,500 תיירים מרוסיה תקועים בעיר פאטאיה ובמחוזות סוראט תאני, קראבי ופוקט, צילום: AFP כ-6,500 תיירים מרוסיה תקועים בעיר פאטאיה ובמחוזות סוראט תאני, קראבי ופוקט | צילום: AFP כ-6,500 תיירים מרוסיה תקועים בעיר פאטאיה ובמחוזות סוראט תאני, קראבי ופוקט, צילום: AFP


מחצית מהתיירים הרוסים נמצאים באי פוקט, ובאיגוד התיירות המקומי מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי הם פועלים להורדת המחירים בבתי המלון עבורם. כמו כן, באיגוד שוקלים לאפשר שימוש במטבעות קריפטו לתשלום על מלונות, טיסות ושירותים אחרים בפוקט.

במקביל, בכירים בתאילנד מחפשים אופציות לא יקרות עבור התיירים הרוסים שעלולים למצוא עצמם שוהים במדינה יותר זמן מהמתוכנן, ואף מאפשרים הארכה בחינם של הוויזה ל-30 יום.

מדינות המערב השיתו על רוסיה גל סנקציות חסר תקדים, כשההגבלות האחרונות כוללות את ההכרזה של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן על הסרת סטטוס המסחר המיוחד של רוסיה, מהלך שיאפשר השתת מכסים גבוהים יותר על סחורות רוסיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות