אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה עוד כאן: הספקית העיקרית של אפל עוצרת פעילות בסין צילום: אי פי איי

הקורונה עוד כאן: הספקית העיקרית של אפל עוצרת פעילות בסין

פוקסקון, החברה שהרכיבה ברבעון החולף 70% מהאייפונים בעולם, נאלצת לסגור את שערי מפעליה באזור שנזן בעקבות דרישה של הממשלה הסינית, הנאבקת בגל הגדול ביותר של הנגיף במדינה מאז פרוץ המגפה. שרשרת האספקה, נכון לעכשיו, ככל הנראה לא תיפגע

14.03.2022, 11:57 | חדשות חוץ

ספקיתה של אפל פוקסקון עוצרת את פעילותה באתריה בשנזן שבדרום בסין, שבאחד מהם מיוצר האייפון של החברה - זאת, כתוצאה מהסגר שהטילה הממשלה על העיר בשל התפשטות הקורונה. החברה הטאייוואנית, שידועה גם כ-Hon Hai Precision Industry ולמעשה משמשת כמרכיבה המרכזית של אייפונים בעולם, מחזיקה במשרדים באזור זה ובאתר ייצור מרכזי בגואנלן וכעת, כאמור, היא משהה את פעילותה בשני האתרים האלה, כשחלק מהייצור הועבר לאתרים אחרים כדי למזער את השפעת ההפרעה - כך לפי החברה, על פי דיווח בבלומברג.

קראו עוד בכלכליסט:

פוקסקון לא פירטה כמה זמן תימשך ההשבתה, אבל ההוראות של הממשלה הסינית קוראות לכל העסקים הלא חיוניים בשנזן לעצור את פעילותם עד ה-20 למרץ. בעוד ההשבתה עשויה להשפיע על זמינותם של מכשירים שונים שפוקסקון מייצרת עבור אפל ומותגים אחרים, הביקוש למוצרי אלקטרוניקה בדרך יורד ברבעון הראשון של השנה, לאחר תקופת החגים שמהווה שיא בהוצאות הצרכנים.

עובדי פס הייצור של פוקסקון. נסתדר בלעדיהם?, צילום: אי פי איי עובדי פס הייצור של פוקסקון. נסתדר בלעדיהם? | צילום: אי פי איי עובדי פס הייצור של פוקסקון. נסתדר בלעדיהם?, צילום: אי פי איי

מניות הון האי ירדו היום באחוז במסחר בטייפיי. השבתת ייצור האייפונים עשוייה שלא להשפיע על שרשרת אספקת הסמרטפונים של אפל, שכן מרכז הייצור העיקרי שלה בז'נגז'ו, המכונה "אייפון סיטי", טרם הושפע מהעלייה האחרונה במספר הנדבקים בסין ועשוי להרחיב פעילות ובכך לקזז את התפוקה האבודה. הביקוש העונתי הנמוך עשוי להוות ריכוך נוסף לפגיעה בייצור.

הון האי הרכיבה 70% מהאייפונים שיוצרו בעולם ברבעון הרביעי, על פי מידע של IDC. סין דיווחה על 3,300 נדבקים חדשים בקורונה בשבת וכעת המדינה מתמודדת עם ההתפרצות החמורה ביותר שלה מאז ימי המגפה הראשונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות