אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפרצות קורונה בסין: 26 מיליון תושבים בסגר, מפעלים הושבתו גטי

התפרצות קורונה בסין: 26 מיליון תושבים בסגר, מפעלים הושבתו

בשנזן ובצ'אנגצ'ון הוטלו סגרים; בשנגחאי עברו בתי הספר ללמידה מרחוק ותושביה התבקשו לא לעזוב אותה אלא במקרים חיוניים

14.03.2022, 15:09 | חדשות חוץ

התפרצות קורונה בסין - החמורה ביותר מאז 2020: סגרים הוטלו על 26 מיליון תושבים בשתי ערים – צ'אנגצ'ון, מרכז תעשייתי הנמצא בצפון מזרח המדינה; ושנזן – מרכז כלכלי בדרומה. כך מדווחות CNBC ו-CNN.

קראו עוד בכלכליסט:

שנזן, העיר הגדולה במחוז גואנגדונג, הנחשבת למרכז הייצור בסין, הודיעה לכל העסקים הלא חיוניים להקפיא את פעילותם או לקיימה מרחוק במשך שבוע, החל מהיום (ב'). אחת החברות שעצרה את פעילותה היא פוקסקון, הספקית של אפל, שהודיעה שמפעליה בעיר יפסיקו לפעול עד להודעה חדשה מהממשלה.

העיר, שמכונה לעתים "עמק הסיליקון" של סין, סגרה את התחבורה הציבורית והחלה סבב בדיקות שלישי ברחבי העיר. שנזן דיווחה על יותר מ-400 מאומתים חדשים מסוף פברואר. המספרים קטנים ביחס למדינות אחרות, אך העלייה המהירה הביאה בימים האחרונים את הרשויות לנקוט צעדים חריפים, כחלק ממדיניות האפס הדבקה של סין.

בדיקות קורונה במחוז שנזן בסין, גטי בדיקות קורונה במחוז שנזן בסין | גטי בדיקות קורונה במחוז שנזן בסין, גטי

שנגחאי, ביתם של עסקים וחברות רבות, הורתה לבתי הספר לעבור למתכונת מקוונת. כמה שכונות הוכנסו לסגר ונערכות בהן בדיקות נרחבות, שעד קבלת תוצאותיהן אסור לנבדקים לעזוב את ביתם. תושבי העיר התבקשו לא לעזוב אותה אלא במקרים חיוניים. יותר מ-600 מאומתים זוהו בה מסוף פברואר.

מחוז ג'ילין בצפון סין - שבו ממוקמת צ'אנגצ'ון - דיווח על 1,000 מקרים חדשים בסוף השבוע, מתוך 2,900 מקרים החודש. בסין כולה דווחו 1,437 מקרים חדשים אתמול, כשרק כ-100 מהם נוסעים שהגיעו מחו"ל. מספר המקרים הפעילים במדינה עומד על 8,531, ולא דווח על מתים.


בדיקות קורונה בשנגחאי סין, גטי בדיקות קורונה בשנגחאי סין | גטי בדיקות קורונה בשנגחאי סין, גטי

מחוז הונג קונג, שלו גבול משותף עם שנזן, נלחם בעלייה במספר הנדבקים בשבועות האחרונים. במחוז נרשם מספר הנדבקים היחסי הגבוה בעולם, על פי אתר Our World in Data. בבייג'ינג דווח על שישה מוקדים לעשרות מקרי ההדבקה בעיר. הרשויות העיר הורו לכל מי שחוזר אליה להימנע מהתקהלויות במשך שבוע מרגע הגעתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות