אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים יעמיד לגורמים בחו"ל מימון לרכישת פתרונות נאייקס ענבר מרמרי

הפועלים יעמיד לגורמים בחו"ל מימון לרכישת פתרונות נאייקס

נאייקס מספקת פתרונות תשלום עבור מפעילי מכונות אוטומטיות, ובמסגרת המיזם המשותף הפועלים יעמיד מימון לרכישת המכונות של החברה, וההלוואה תיפרע מכספי ההכנסות שתניב הפעילות

15.03.2022, 20:33 | גולן חזני

בנק הפועלים וחברת נאייקס יוצאים במיזם משותף שיספק מימון לבעלי עסקים בחו"ל לצורך רכישת פתרונות הסליקה של נאייקס.

נאייקס היא ספקית של פתרונות תשלום עבור מפעילי מכונות אוטומטיות. בנק הפועלים יעמיד מימון לבעל העסק לרכישת המכונה, ואילו נאייקס תתקין את התוכנה כשההלוואה תיפרע לפועלים מכספי ההכנסות מהמכונה. בעלי העסקים מתקשים לעתים או לא מעוניינים להעמיד את ההון העצמי הנדרש להשקעה במוצרים מעין אלה.

מדובר במכונות אוטומטיות, הן לרכישת חטיפים ושתייה, הן לרכישת מוצרים שונים, ובחניונים מדובר בעמדות טעינה לרכבים חשמליים.

למיזם שותפה גם חברת פייט סינרג'י, שבבעלות אלון פייט, אחד מאנשי העסקים הישראלים המובילים שמתנהלים מתחת לרדאר. שותפות המיזם יקימו חברה ישראלית חדשה כאשר מבנה ההחזקות הראשוני בחברת המיזם יהיה 42% בידי נאייקס, 24% בידי פייט, 20% בידי בנק הפועלים, ו-14% יישמרו כמניות לצורכי הקצאת מניות עתידית של חברת המיזם.

נאייקס תורמת למיזם את בסיס הלקוחות הרחב שלה בחו"ל, בעיקר ארצות הברית, אירופה ויפן, ואילו בנק הפועלים, שאת העסקה הובילה מטעמו אביבית בנדר, הממונה על פיתוח עסקי תאגידי בבנק, יקבל פלטפורמה בחו"ל למתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים. הריביות בעסקאות אלה צפויות להיות גבוהות, דו-ספרתיות.

בנדר ציינה כי "המיזם יסייע לצמיחת בעלי העסקים. ההשקעה במיזם מהווה אבן דרך נוספת ומשמעותית בהתרחבותו של הבנק בתחום המימון ובהנגשת השירותים הבנקאיים אל מחוץ לנכסי הבנק".

יאיר נחמד, מנכ"ל נאייקס, שנסחרת בשווי 1.9 מיליארד שקל בבורסה בתל אביב (אחרי ירידה חדה בשבועות האחרונים בשווייה עם כל מגזר הטכנולוגיה), אמר: "המיזם המשותף מאפשר הצעת ערך ייחודית וראשונה ללקוחות קטנים ובינוניים לרכישת פתרונות סליקה המייצרים הכנסות, תוך אפשרות מימון נוחה. המיזם מאפשר לנו להרחיב באופן משמעותי את בסיס הלקוחות של נאייקס, תוך שאנו מעניקים להם את הגשר לעידן דיגיטלי ופתרונות מסחר, תשלום וסליקה מתקדמים שמתאימים לצורכיהם כיום ובעתיד".

אביבית בנדר, הממונה על פיתוח עסקי תאגידי בפועלים , ענבר מרמרי אביבית בנדר, הממונה על פיתוח עסקי תאגידי בפועלים | ענבר מרמרי אביבית בנדר, הממונה על פיתוח עסקי תאגידי בפועלים , ענבר מרמרי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות