אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיבוץ בית השיטה תובע את אסם: מכרה בסתר את הזכות לייצר את מוצרי "זיתי בית השיטה" צילום: גרמי פלדמן

קיבוץ בית השיטה תובע את אסם: מכרה בסתר את הזכות לייצר את מוצרי "זיתי בית השיטה"

בקיבוץ טוענים שאסם התחייבה לא להעביר את הזכויות לייצור זיתים וחמוצים במפעל אותו היא שוכרת מהקיבוץ לגורם אחר ללא הסכמת הקיבוץ. אולם, לאחרונה אסם מכרה תמורת 55 מיליון שקל את הזכויות לייצור החמוצים לדין שיווק וקליה. כעת הקיבוץ דורש לבטל את כל ההסכמים המאפשרים לאסם לייצר את הזיתים והחמוצים תחת שם המותג "זיתי בית השיטה"

21.03.2022, 13:35 | ליטל דוברוביצקי

סכסוך משפטי בין קיבוץ בית השיטה לאסם: קיבוץ בית השיטה הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ-6 מיליון שקל נגד "בית השיטה-עסיס, תעשיות מזון – שותפות מוגבלת" הנמצאת בבעלות קבוצת אסם וכן כנגד חברת "בית השיטה תעשיות" שהינה חברה בת של חברת דין שיווק וקליה העוסקת בין השאר בשיווק פיצוחים, תבלינים ועוד. זאת, בטענה כי אסם הפרה את ההסכמים עם הקיבוץ בכך שהעבירה, בסתר ובניגוד להסכמים, את הזכות שניתנה לה לייצר את המוצרים הנושאים את שם המותג "זיתי בית השיטה" שקיים מאז 1935.


קראו עוד בכלכליסט:


בתביעה דורש קיבוץ בית השיטה, באמצעות עורכי הדין יורם אבירם, איל ויטנברג וארנון אבירם ממשרד אבירם-ויטנברג, לבטל את כל ההסכמים המאפשרים לאסם לייצר את הזיתים והחמוצים תחת שם המותג "זיתי בית השיטה".

זיתי בית השיטה, צביקה טישלר זיתי בית השיטה | צביקה טישלר זיתי בית השיטה, צביקה טישלר

בתביעה נטען כי בעת משבר הקיבוצים בשנת 2004, נאלץ הקיבוץ להשכיר את מפעל הזיתים והחמוצים, כמו גם את המוניטין ואת זכות השימוש במותג "זיתי בית השיטה". אסם, ששכרה את המפעל, התחייבה מצידה שלא להעביר את הזכויות לגורם אחר ללא הסכמת הקיבוץ בכתב ומראש. איסור זה נועד להגן על האיכות והמוניטין של המוצרים המזוהים עם הקיבוץ ולשמירת זכותו של הקיבוץ לשוב ולייצר את הזיתים והחמוצים.

אולם, חברי הקיבוץ נדהמו לגלות לאחרונה שאסם מכרה תמורת 55 מיליון שקל את כל הזכויות לייצור החמוצים וכן את השימוש במוניטין ובסימן המסחרי "זיתי בית השיטה" לחברה שעוסקת בקליית פיצוחים ושיווקם בשם "בית השיטה תעשיות בע"מ". השתיים הסתירו מהקיבוץ את ההסכם האמיתי ביניהן, ותיארו את הנתבעת כקבלנית משנה של אסם, כך נטען בתביעה. בגין הפרה יסודית זו טוען הקיבוץ שהוא זכאי לבטל את ההסכמים בינו לבין אסם ואף עותר למתן צו מניעה קבוע האוסר על אסם ובית השיטה תעשיות בע"מ לעשות שימוש בשם "זיתי בית השיטה". כתב הגנה טרם הוגש.

עו"ד שאול ברגרזון, בא כוח "בית השיטה תעשיות", מסר בתגובה: "אנחנו דוחים מכל וכל את הטענות כלפי בית השיטה תעשיות. טרם קיבלנו את כתב התביעה ונגיב עליו כשנקבלו. בכל מקרה, מערכת היחסים בין אסם לבית השיטה תעשיות נעשתה כדין ולא הוסתר דבר".

מאסם-נסטלה (בית השיטה-עסיס - שותפות מוגבלת) נמסר כי טרם קיבלה את התביעה. לאחר שתקבלה, תלמד אותה ותשיב בבית המשפט.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות