אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורטקס גייסה שתי קרנות חדשות בסך 400 מיליון דולר צילום: עומר הכהן

ורטקס גייסה שתי קרנות חדשות בסך 400 מיליון דולר

קרן הון הסיכון הישראלית שמנהלת הון בסך 1.3 מיליארד דולרף השקיעה במהלך 2021 ב-15 חברות הייטק חדשות והמשיכה להשקיע ב-22 חברות. סך הכנסותיה אשתקד עמד על 550 מיליון דולר. "לא היה לנו כל קושי לגייס את הקרן החדשה גם בתקופה הזאת"

28.03.2022, 10:29 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון הישראלית ורטקס ישראל (Vertex Ventures) מודיעה על השלמת גיוס שתי קרנות חדשות בהיקף של 400 מיליון דולר. ורטקס 6 על סך 230 מיליון דולר, שתשקיע בסטארט-אפים חדשים בשלבים מוקדמים (פרה-סיד עד A); וקרן Opportunity II, על סך 170 מיליון דולר, שתאפשר לורטקס לתמוך בחברות הפורטפוליו שלה בשלבי גיוס מאוחרים ולטווח הארוך.

קראו עוד בכלכליסט:

קרנות האופרטיוני זוכות בשנים האחרונות לעדנה כשקרנות רבות בישראל שהתמחו בהשקעות בשלבים מוקדמים מגייסות קרנות נוספות שמאפשרות להן להשקיע בחברות משמעותיות שבהן השקיעו בשלבים מוקדמים. חשוב לציין שקרן ההשקעה לשלבים מוקדמים וקרן האופרטיוניטי הן נפרדות עם משקיעים לא בהכרח זהים.

בבלוג שפירסמה הקרן היא מספרת שבמהלך 2021 היא השקיעה 200 מיליון דולר ב-15 השקעות חדשות וב-22 השקעות המשך בחברות פורטפוליו. הקרן מדווחת עוד כי סך ההכנסות של חברות הפורטפוליו שלה עמד בשנת 2021 על 550 מיליון דולר הכנסות שנתיות - עלייה משמעותית לעומת 2020. "תכננו לגייס קרן קטנה בהרבה אבל גייסנו את הקרן הגדולה ביותר עד כה, בעיקר נוכח השינויים העצומים שעוברים על השווקים, שדורשים סכומים גדולים יותר להשקעה", כתבה הקרן. "בנוסף, יש תנודתיות ואי ודאות בשווקים, שלדעתנו דורשות יותר רזרבות כדי לאפשר לנו לתמוך בתיק שלנו במגוון רחב של תרחישים".

צוות ורטקס, מימין: אביעד אריאל, תמי ברונר, ינאי אורון, עמנואל תימור, דוד הלר, רן גרטנברג, יורם אורון, יערה קסנר ואסף יופה, צילום: עומר הכהן צוות ורטקס, מימין: אביעד אריאל, תמי ברונר, ינאי אורון, עמנואל תימור, דוד הלר, רן גרטנברג, יורם אורון, יערה קסנר ואסף יופה | צילום: עומר הכהן צוות ורטקס, מימין: אביעד אריאל, תמי ברונר, ינאי אורון, עמנואל תימור, דוד הלר, רן גרטנברג, יורם אורון, יערה קסנר ואסף יופה, צילום: עומר הכהן

ורטקס ישראל מנהלת הון בסך 1.3 מיליארד דולר בכל הקרנות שלה, עם 50 חברות פורטפוליו פעילות. ב-2021 היא השלימה 15 השקעות. מדובר באחת הקרנות הוותיקות ביותר בישראל ומייסדה יורם אורון הוא אחד השותפים הפעילים בה גם כיום. שותפים נוספים בקרן הם אביעד אריאל, תמי ברונר, ינאי אורון, עמנואל תימור, דוד הלר ורן גרטנברג.

הקרן השקיעה בקרוב ל-150 חברות מאז הקמתה. הפורטפוליו שלה כולל את Ownbackup, Yotpo, Axonius, Verbit, Cymulate, Trigo, DataRails, Zencity, AdaptiveShield, Identiq, Nexite, Tabit כמו גם השקעות עדכניות דוגמת Joonko, Growthspace, Sayata, Navina, SiteAware ועוד רבות.

בשיחה עם "כלכליסט" אומר עמנואל תימור שכיום יש תחרות רבה על היזם הישראלי גם מצד קרנות בינלאומיות. "לא היה לנו כל קושי לגייס את הקרן החדשה גם בתקופה הזאת. יש היום הרבה ביקוש להשקעה בחדשנות המקומית ואנחנו עדיין לא חשים כל ירידה בביקושים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות