אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האשראי החוץ בנקאי של שאול נאוי מציגה דוחות ראשונים מאז הפיכתה לציבורית צילום: עמית שעל

חברת האשראי החוץ בנקאי של שאול נאוי מציגה דוחות ראשונים מאז הפיכתה לציבורית

יעקב פיננסים, שמתחרה בקבוצת האחים נאוי של האח דורי, הונפקה בת"א לפני שבועיים; בשנה הראשונה שלה (2021) היא הציגה רווח של 24.3 מיליון שקל אחרי מס; תיק האשראי שלה מגיע כבר ל-1.6 מיליארד שקל

28.03.2022, 13:43 | גולן חזני

דוחות ראשונים של יעקב פיננסים, חברת האשראי החוץ בנקאי שהקים שאול נאוי, אחרי עזיבת החברה המשפחתית, הציגה הבוקר דו"חות ראשונים כחברה ציבורית. החברה הוקמה בדצמבר 2020.


קראו עוד בכלכליסט:


החברה הונפקה לפני שבועיים בבורסת ת"א לפי שווי 510 מיליון שקל אחרי הכסף ובשנה הראשונה שלה (2021) מציגה רווח של 24.3 מיליון שקל אחרי מס. תיק האשראי של החברה מגיע כבר ל-1.6 מיליארד שקל והיא מציינת שהיעד שלה הוא להגיע לתיק של 2.5 מיליארד שקל תוך שנה.


מימין: דורי נאוי בעל השליטה בקב מימין: דורי נאוי בעל השליטה בקב' האחים נאוי והאח שאול שהקים את יעקב פיננסים | צילום: עמית שעל מימין: דורי נאוי בעל השליטה בקב


יעקב פיננסים מתרכזת במסחר בממסרים (שיקים) דחויים. במסגרת זו מקבלים הלקוחות את ערכם הכספי של השיקים הדחויים שבידיהם, ואלה מוסבים לחברה תמורת ריבית הנקבעת בין הצדדים, עבור יתרת התקופה שנותרה עד פירעון השיק. החברה מציינת שעיקר פעילותה במרכז הארץ בעיקר "בערים הנמצאות במגמות צמיחה בענף הנדל"ן והתשתיות, שהוא הענף המרכזי שבו פועלים לקוחות החברה".

תיק האשראי של החברה בסוף 2020 הסתכם ב- 323 מיליון שקל, לאחר ששאול נאוי בעל השליטה ומי שלחברה תלות בו, העמיד לה הלוואת בעלים של 50 מיליון שקל ובטחונות של 180 מיליון שקל.

הנתון המשמעותי – הריבית הממוצעת של ההלוואות שמעניקה החברה, היא של 5.28% לשנה, ונחשבת לנמוכה יחסית בשוק החוץ בנקאי. שאול נאווי מכוון לכמות גדולה של הלוואות, כמנוף לצמיחה.

בספטמבר, סוף הרבעון השלישי, עמד תיק האשראי של החברה על 1.275 מיליארד שקל ונכון ל-23 במארס עמד תיק האשראי כאמור על 1.6 מיליארד שקל, גידול של 325 מיליון שקל ברבעון.

שאול נאוי הוא יו"ר דירקטוריון, ואבי חיניץ משמש כמנכ"ל החברה. דור גורי הוא הסמנכ"ל הבכיר, ונוי נאוי דייגי, בתו של שאול, היא יועצת משפטית. זיו חיניץ (בנו של אבי) מנהל שיווק ופיתוח עסקי של החברה. הבת, יחד עם גורי, משמשים דירקטורים בחברה. עו"ד שמלווים את החברה הינם עו"ד קורין ביטון ועו"ד אורן קלגסבלד ממשרד שמעונוב ושות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות