אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שאיבדה שני שוכרים מרכזיים: בלקסטון מחזירה את המפתחות של בניין במנהטן Google maps

אחרי שאיבדה שני שוכרים מרכזיים: בלקסטון מחזירה את המפתחות של בניין במנהטן

קרן ההשקעות מוותרת על ברודוויי 1740 שרכשה ב-2015 תמורת 605 מיליון דולר, לאחר שפירמת עורכי הדין דייוויד אנד גילברט עזבה ב-2019, ו-L Brands, לא חידשה את החוזה שלה שהסתיים במרץ

01.04.2022, 19:32 | חדשות חוץ

קרן ההשקעות בלקסטון מוותרת על בניין משרדים שלה במרכז מנהטן, בסימן נוסף למצוקה שמתחילה להכות במגזר המשרדים.


קראו עוד בכלכליסט:

בלקסטון, מבעלות הנדל"ן הגדולות בעולם, החזירה את המפתחות לבניין ברודוויי 1740, מגדל בן 26 קומות שנמצא בקרבת קרנגי הול. בעקבות כך היא העבירה הלוואה בסך 308 מיליון דולר - שהעניק דויטשה בנק - לטיפולה של חברת גרין לואן.

הקרן, שמחזיקה בנכסים רבים במנהטן, וההחלטה לוותר על ברודוויי 1740 ולהחזיר את המפתחות לגרין לואן היא "אירוע חד פעמי", כך מסר מקור המקורב למהלך.

בלקסטון רכשה את המגדל מ-Vornado Realty Trust ב-2014 תמורת 605 מיליון דולר. בשנים האחרונות היא איבדה שני דיירים מרכזיים בבניין – פירמת עורכי הדין דייוויד אנד גילברט שעזבה ב-2019, ו-L Brands (החברה האם של ויקטוריה סיקרט) שלא חידשה את החוזה שלה שהסתיים בסוף מרץ. החברה שכרה במסגרת החוזה שהסתיים כ-39 אלף מ"ר מתוך שטח הבניין הכולל שעומד על 58 אלף מ"ר. היא עברה לבניין אחר במנהטן.


ברודווי 1740 , Google maps ברודווי 1740 | Google maps ברודווי 1740 , Google maps

"הנכס הזה עומד בפני כמה אתגרים, ואנחנו עובדים בחריצות למצוא פיתרון שהוא לטובת האינטרסים של כל הצדדים המעורבים, כולל המשקיעים והבנק שלנו", נמסר מבלקסטון. "רוב המשרדים שברשותנו מכילים מאפיינים ייחודיים, ואני מאמין שהם ימשיכו להניב. אנחנו ממשיכים להאמין בעיר ניו יורק ובערים כמותה, שהן מרכזים של חדשנות וכישרון".

עתיד שוק המשרדים ברחבי ארה"ב נמצא באי ודאות, כאשר עובדים רבים בוחרים להמשיך לעבוד מהבית לפחות חלק מהזמן. שיעור המשרדים הזמינים במנהטן הגיע לשיא של 17.4% בחודש שעבר. מאז תחילת מגפת הקורונה במרץ 2020, שיעור המשרדים הזמינים בעיר זינק ב-74%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות