אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל תשקיע 200 מיליון שקל בשבעה פרויקטים סולאריים של EDF ישראל צילום: EDF-RE ישראל

מגדל תשקיע 200 מיליון שקל בשבעה פרויקטים סולאריים של EDF ישראל

מדובר בפרויקטים בהספק כולל של כ-200 מגה-ואט, שכבר מחוברים לרשת החשמל. מגדל תחזיק בין 19% ל-49% מכל אחד מהפרויקטים, כאשר השליטה והניהול ייוותרו בידי EDF

03.04.2022, 19:04 | ענת רואה

חברות EDF Renewables ישראל ומגדל הודיעו היום על חתימת הסכם שותפות, במסגרתו תשקיע מגדל בשבעה פרויקטי אנרגיה סולארית בישראל, שפותחו והוקמו על ידי EDF ונמצאים בבעלותה. המתקנים הם בהספק כולל של כ-200 מגה-ואט, מחוברים לרשת החשמל ומצויים בשלב ההפעלה.

קראו עוד בכלכליסט:

במסגרת ההסכם תרכוש מגדל זכויות מיעוט בשבעת הפרויקטים: תמנע (60 מגה-ואט), משאבי שדה (60 מגה-ואט), אשלים (35 מגה-ואט) שורש (27 מגה-ואט), גבולות (9.4 מגה-ואט), נחל עוז (7 מגה-ואט) ולהב (3.6 מגה-ואט).

אילון וניש, מנכ"ל EDF ישראל אילון וניש, מנכ"ל EDF ישראל אילון וניש, מנכ"ל EDF ישראל

היקף האחזקות הנמכרות למגדל בפרויקטים הוא 19%-49% בכל פרויקט, ובהתאם חלקה של מגדל בשותפות משקף אחזקה כוללת של כ-90 מגה-ואט.

במסגרת ההסכם תמשיך EDF Renewables ישראל להחזיק בשליטה בפרויקטים (לפחות 51%), זאת בהתאם למדיניותה להיות בעלת השליטה בפרויקטים שבהם היא מעורבת והסמכות הבלעדית לניהול השותפות וביצוע הפעולות הנחוצות לניהול הפרויקטים, לרבות בהיבט האדמיניסטרטיבי והטכני כדי להבטיח רף ביצועים גבוה.

השלמת העסקה כפופה לקבלת אישורי הרגולטורים השונים ואישורי צדדים שלישיים.

EDF- Renewables ישראל היא חברה-בת של EDF Renouvelables, שהיא מהחברות המובילות בעולם בתחום האנרגיות המתחדשות. החברה מפעילה ברחבי העולם כ-17 ג'יגה ואט של חשמל נקי, ברובו רוח (ביבשה ובים) וכן אנרגיה סולארית. החברה החלה לפעול בישראל בשנת 2009, וברשותה כיום 23 פרויקטים סולאריים קרקעיים ברחבי הארץ בהספק כולל של כ-424 מגה-ואט. בימים אלה בונה החברה עשרה פרויקטים סולאריים נוספים בהיקף של 143 מגה-ואט, ונמצאת בשלבי פיתוח של למעלה מ-1,000 מגה-ואט נוספים בפרויקטים בתחום הסולארי, רוח ואגירת חשמל.

אילון וניש, מנכ"ל חברת EDF- Renewables ישראל, מסר כי הוא מברך על הרחבת שיתוף הפעולה עם מגדל, שהשקיעה בעבר בשורה של פרויקטים אחרים של החברה. וניש ציין כי "ההשקעה של מגדל בפרויקטי החברה הנוכחיים מהווה חיזוק נוסף למוניטין ולהצלחה של החברה בישראל ולאמונתנו במשק הישראלי ובפוטנציאל הכלכלי הקיים בארץ בתחום האנרגיה הירוקה. בכוונת החברה להמשיך ולהרחיב את פעילותה בישראל כבר בעתיד הקרוב, לרבות בפרויקטים סולאריים בקרקע, בגגות ובמתקנים צפים על המים, וכן בתחום הרוח, האגירה ומכירת חשמל ירוק ללקוחות פרטיים".

שגיא יוגב, מנכ"ל מגדל ביטוח, מסר: "ההשקעה ב-EDF-Renewables מהווה נדבך משמעותי ומרכזי בקידום מדיניות החברה בתחום ה-ESG, במסגרתה אנו שואפים להשקיע למעלה מ-3 מיליארד שקל בשנה בהשקעות Net Positive, ובכך לשלב אספקטים סביבתיים בעלי ערך מחד ותשואות גבוהות ויציבות עבור עמיתי מגדל מאידך".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות