אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחקי הכסף: שווי חבילת התגמולים של מנכ"ל רובלוקס - 233 מיליון דולר צילום: Roblox

משחקי הכסף: שווי חבילת התגמולים של מנכ"ל רובלוקס - 233 מיליון דולר

דיוויד באזוקי, אחד ממייסדי פלטפורמת המשחקים המקוונים, הוא עתה מהמנכ"לים המורווחים בארה"ב; חבילת התגמולים שקיבל אשתקד מורכבת בעיקר ממניות לא רשומות; התנאי למימוש החבילה הוא עמידה במחיר היעד של המניה בתוך שנה על 165 דולר, כשמחירה עתה עומד על 50 דולר; ב-2020 הרוויח 'רק' 6.8 מיליון דולר

05.04.2022, 10:58 | חדשות חוץ

דיוויד באזוקי, מנכ"ל וממייסדי חברת משחקי המחשב רובלוקס, קיבל בשנה שעברה חבילת תגמולגים המוערכת בשווי של 233 מיליון דולר. עתה הוא אחד המנכ"לים המרוויחים ביותר בארה"ב, כך לפי מסמכים שהוגשו השבוע לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). מדובר גם בעלייה משמעותית לעומת 6.8 מיליון דולר שהרוויח ב-2020.


קראו עוד בכלכליסט:


חבילת התגמולים שלו ל-2021 הורכבה בעיקר ממניות לא רשומות שמימושן תלוי בעמידה של החברה במספר יעדים – טקטיקה נפוצה בקרב חבילות השכר של מנכ"לים.


רובלוקס ביום הנפקתה בוול סטריט אשתקד, צילום: usanewshunt רובלוקס ביום הנפקתה בוול סטריט אשתקד | צילום: usanewshunt רובלוקס ביום הנפקתה בוול סטריט אשתקד, צילום: usanewshunt


השכר של באזוקי הוא כאמור מהגבוהים במשק האמריקאי. לפניו נמצאים מנכ"ל דיסקברי דיוויד זאסלאב שהרוויח 247 מיליון דולר, המנכ"לים המשותפים של KKR שהרוויחו כל אחד מעל 500 מיליון דולר, וארי עמנואל מ-Endeavor Group Holdings שהרוויח בשנה שעברה 308 מיליון דולר.

באזוקי יוכל לממש את מענק המניות שלו לאורך שבע שנים, זאת אם מניית רובלוקס תיסחר מעל יעדי מחיר שנקבעו למשך 90 ימים לפחות, החל מיעד של 165 דולר ממרץ 2023, שיעלה בהמשך ל-375 דולר למניה. אם יעד המחיר הראשוני לא יושג עד מרץ 2028, באזוקי לא יקבל את מענק המניות. מניית רובלוקס ננעלה אמש על מחיר של 50.02 דולר.

רובלוקס מפעילה פלטפורמת משחקים מקוונים בחינם, הכוללת מיליוני משחקים שיצרו המשתמשים. באזוקי החל בהקמת החברה בתחילת שנות האלפיים ביחד עם אריק קאסל, והפלטפורמה הושקה ב-2006. קאסל מת מסרטן ב-2013.

החברה, שהונפקה בשנה שעברה, הייתה מהמרוויחות הגדולות של הגבלות הקורונה. לפי הודעת החברה, למשבר הבריאות הייתה השפעה חיובית על העסקים, וכי בכוונתה לשמור על הצמיחה על ידי פנייה לקבוצת גיל בוגרת יותר ולקבוצות דמוגרפיות חדשות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות