אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס: צופים פגיעה בתוצאות הקבוצה בשל הפעילות בארה"ב גטי

שטראוס: צופים פגיעה בתוצאות הקבוצה בשל הפעילות בארה"ב

מפעל הסלטים סברה בווירג'יניה לא עומד בלוחות הזמנים לתיקון הליקויים שדורש ה-FDA; האחרון הוציא מכתב אזהרה על בעיות תברואה במפעל שעבר לייצור חלקי עד לתיקון הליקויים; אך עתה שיבושים במערך הייצור צפויים לגרום לפגיעה במכירות בהמשך השנה

06.04.2022, 10:27 | נורית קדוש

קבוצת שטראוס צופה פגיעה משמעותית בתוצאות מפעל הסלטים שלה סברה, שישפיעו על תוצאות הקבוצה. ההערכה להרעה בתוצאות הקבוצה, נרשמת כחודשיים לאחר שפעילות סברה, יצרנית ממרחים ומטבלים בארה״ב, צומצמה, בעקבות ממצאים קשים בביקורת שערך ה-FDA במפעל החברה בוורג׳יניה, ושבעקבותיה הוציא לחברה מכתב אזהרה.


קראו עוד בכלכליסט:


בעקבות האזהרה של ה-FDA גובשה תוכנית התאמות למפעל בוורג'יניה, ואשר היתה צפויה להביא לצמצום כושר הייצור של החברה. כדי לצמצם את הפגיעה, הוחלט שלא להשבית את פעילות הייצור במיידית, ולבצע את ההתאמות באופן שהייצור של סברה יהיה בהיקף חלקי, ויחזור לכושר ייצור מלא ברבעון השני.


גיורא בר דעה מנכ"ל שטראוס, צילום: תומי הרפז גיורא בר דעה מנכ"ל שטראוס | צילום: תומי הרפז גיורא בר דעה מנכ"ל שטראוס, צילום: תומי הרפז


אלא שהבוקר עולה כי בעקבות שיבושים של הימים האחרונים במערך הייצור של סברה, צפויים עיכובים ושינויים מהותיים בהיקף ובלוחות הזמנים של תכנית ההתאמות במפעל.

לאור זאת, שטראוס צופה המשך פגיעה משמעותית בתוצאות הפעילות של סברה לשנת 2022, לרבות במכירות וברווח, אשר עלולה להשפיע גם על תוצאות קבוצת שטראוס, שבשלב זה לא יודעת להעריך את מידת ההשפעה על תוצאותיה.

כזכור, בחודש פברואר דיווחה שטראוס כי במהלך הבדיקות מצאו חוקרי ה-FDA הפרות חמורות של נוהלי הייצור, וקבעו שמוצרי חומוס המיוצרים במפעל הוכנו, נארזו או הוחזקו בתנאים לא תברואתיים, כך שהם עלולים להיות מזוהמים או להזיק לבריאות.

באותו שלב, העריכה שטראוס כי ההשפעה הצפויה על תוצאות הקבוצה לא תהיה מהותית, אלא שכעת נראה שההרעה תבוא לידי ביטוי בשיעור חד מהצפוי בתוצאות פעילות סברה, ותשפיע על תוצאות הקבוצה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות