אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוזון לא בונה על שותפות עם כצמן: "אני מתכוון לקחת את השליטה בנורסטאר" עמית שעל

לוזון לא בונה על שותפות עם כצמן: "אני מתכוון לקחת את השליטה בנורסטאר"

עמוס לוזון מנהל מגעים לרכישת האחזקות של ישראל קנדה בחברה-האם של גזית גלוב, נתח של 22% מהמניות: "סיכויי העסקה טובים, לא החלטנו עדיין על המחיר. המטרה היא לבוא לנהל ולעשות מה שאני יודע. אם כצמן יגיד שחור, אני אגיד לבן, וככה החברה לא תתקדם"

07.04.2022, 19:03 | אלמוג עזר


עמוס לוזון במשא ומתן עם ברק רוזן ואסי טוכמאייר לרכישת אחזקת ישראל קנדה בנורסטאר, נתח של 22% ממניות החברה-האם של גזית גלוב. מול רוזן וטוכמאייר, שהצהירו כי יעבדו בשיתוף פעולה עם בעל השליטה חיים כצמן (27.9%), המטרה של לוזון היא להגיע לעמדת בעל שליטה.

קראו עוד בכלכליסט:


"אני בהחלט מעוניין במניות. אני לא אומר שלא, אבל אנחנו רק בתחילתו של משא ומתן", מאשר לוזון, ומוסיף: "יש משא ומתן על המחיר וסיכויי העסקה טובים, הם (רוזן וטוכמאייר) רוצים למכור ואני רוצה לקנות. אך לא החלטנו עדיין על המחיר". שווי מניות נורסטאר שמוחזקות היום בישראל קנדה נאמד ב-380 מיליון שקל, לאחר שרוזן וטוכמאייר רכשו אותן בשווי של 320 מיליון שקל.

כאמור, לוזון מכוון לבעלות על נורסטאר ובתוך כך גם בגזית גלוב. לדבריו, "חד-משמעית אני מתכוון לקחת את השליטה, כי לבוא להיות שותף בחברה ולא לנהל אותה ולא לעשות מה שאני חושב – זו לא בדיוק המטרה שלי. המטרה היא לבוא לנהל ולעשות מה שאני יודע. אני לא מתכוון לעשות מלחמות (נגד בעל השליטה כעוד בעל מניות; א"ע). הוא (כצמן) יגיד שחור, אני אגיד לבן, הוא יגיד לבן, אני אגיד שחור – וכך החברה לא תתקדם. להפך, החברה תיקלע לדד לוק (מבוי סתום), שרק יחמיר את המצב.

עמוס לוזון, צילום: עמית שעל עמוס לוזון | צילום: עמית שעל עמוס לוזון, צילום: עמית שעל


לוזון רכש ב-2016 את מניות השליטה בחברת הבנייה א.דורי מידי כצמן בתמורה ל-10 מיליון שקל בלבד. בתוך שש שנים החברה, ששינתה את שמה ללוזון קבוצה, כבר נסחרת על פי שווי של 829 מיליון שקל, וחלקו של לוזון שווה כבר כמעט 600 מיליון שקל. "אני רואה את המניות של נורסטאר היום כמו המניות של חברת דורי. אמנם נדרשת הרבה עבודת ניהול, אך אצליח גם שם להציף ערך", מסביר לוזון.

רוזן וטוכמאייר רכשו בחודש ינואר בשוק 11% מנורסטאר. חיים כצמן חשש מהשתלטות עוינת ומיהר להיפגש איתם לפגישה לילית, ובסיומה חתם עמם על הסכם למכירת עוד 10% ממניותיו, והגיע עמם להסכמות שמשמרות את שליטתו בחברה. כדי לבצר את שליטתו חתם לאחרונה כצמן על הסכם שיתוף פעולה עם בעל מניות נוסף בחברה, איציק סלע. כצמן יקבל במסגרת ההסכם את זכות ההצבעה של סלע, המחזיק ב-5%, וזכות ראשונה לרכוש ממנו ניירות ערך של נורסטאר. אך על פי הצהרותיו של לוזון, כצמן יצטרך לנקוט צעדים אגרסיביים יותר כדי לשמר את שליטתו.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות