אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש שמנסה להתחרות בטסלה 3, ולרוץ 450 ק"מ בשלושה ימים צילום: רובי באלנג'ר

האיש שמנסה להתחרות בטסלה 3, ולרוץ 450 ק"מ בשלושה ימים

רובי באלנג'ר, אצן מקצועי שמתמחה בריצות למרחקים ארוכים, ינסה לשבור את השיא של טסלה. המכונית תצא מנקודת ההזנקה בטקסס עד שסוללתה תיגמר. לאחר מכן באלנג'ר ייצא להשלים את מסלול הטסלה בריצה

10.04.2022, 12:15 | תומר הדר

בשנים האחרונות הולך וגדל מספר יצרני הרכב שפונים לספרי השיאים כדי להמחיש את יכולות מכוניותיהם החשמליות, אבל מעטים האנשים שמנסים לשבור את השיאים של הרכבים החשמליים.

קראו עוד בכלכליסט:

במקרה של רובי באלנג'ר מדובר בתרחיש אפשרי לחלוטין. באלנג'ר הוא אצן מקצועי שמתמחה בריצות למרחקים ארוכים, ומחזיק במספר שיאי עולם. בין שיאיו: מספר הסיבובים הגדול ביותר בריצה מסביב לסנטראל פארק בניו יורק (16 סיבובים תוך 19 שעות), ושיא ריצה במסלול שכלל 58 פסגות הרים בקולוראדו תוך 11 ימים.

רובי באלנג רובי באלנג'ר | צילום: רובי באלנג'ר רובי באלנג

במסגרת שבירת השיא שצפויה להתקיים מחר (ב') יעמדו באלנג'ר ומכונית טסלה 3 זה לצד זו בנקודת ההזנקה בטקסס ארה"ב. מכונית הטסלה תצא לדרכה עד שסוללת המכונית תיגמר והמכונית תעצור. לאחר מכן באלנג'ר ייצא לדרכו בריצה וישלים תוך שלושה ימים בלבד את המסלול של הטסלה. הנתון עליו בונה באלנג'ר מסתמך על טווח של 278 מיילים לטסלה (או 447 קילומטר), אך בפועל ייתכן שנהג הטסלה ישתמש בירידות ביכולת הרגנרציה (אגירת אנרגיה), ובאלנג'ר ייצטרך לרוץ בשלושה ימים מרחק גדול יותר מהמרחק שתכנן במקור. הריצה של באלנג'ר אמורה להסתיים ב–13 לחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות