אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל מבהירה: היו"ר ודמני לא ישתתף בדיוני ההצעה למיזוג עם דלק ישראל יריב כץ

שופרסל מבהירה: היו"ר ודמני לא ישתתף בדיוני ההצעה למיזוג עם דלק ישראל

הפניקס, שמחזיקה ב-9% משופרסל, דרשה מקבוצת הקמעונאות לסרב להצעת המיזוג של דלק; חברת הביטוח רמזה שמתווה העסקה נועד להבטיח שיקי ודמני יישאר בתפקיד היו"ר ולא יעמוד לבחירה מחודשת בקרוב כפי שתוכנן

10.04.2022, 14:06 | נורית קדוש

התנגדותה של הפניקס למיזוג שופרסל עם דלק הובילה את רשת הסופרמרקטים להבהיר כי היו"ר יקי ודמני לא ייקח חלק בדיונים בהצעות לרכישת מניות החברה.

קראו עוד בכלכליסט:

בשבוע שעבר הגישה דלק ישראל הצעה למיזוג עם שופרסל, בתנאים שיבטיחו את השארת הדירקטוריון הנוכחי.

יקי ודמני ברקע סניף של שופרסל, צילום: אוראל כהן אלעד גרשגורן יקי ודמני ברקע סניף של שופרסל | צילום: אוראל כהן אלעד גרשגורן יקי ודמני ברקע סניף של שופרסל, צילום: אוראל כהן אלעד גרשגורן

חברת הביטוח הפניקס, המחזיקה בכ-9% בשופרסל, דרשה מקבוצת הקמעונאות לדחות את ההצעה, באומרה כי הצעת דלק הגיעה לשולחן הדירקטוריון משיקולים זרים. הפניקס רמזה כי קיים חשש שחברי הדירקטוריון ובראשם היו"ר ודמני יהיו חיוביים בנוגע לעסקה כיוון שהיא מבטיחה את המשך כהונתם, שמוטלת כרגע בספק.

משופרסל נמסר הבוקר כי "כל פנייה לדירקטוריון החברה שמציגה כוונה לרכישה של מניותיה, מחייבת התייחסות מקצועית מגובה בחוות דעת וליווי של יועצים מקצועיים וחיצוניים. ביוזמת יו"ר החברה יקי ודמני, ארבעת הדירקטורים (כולל ודמני) שאמורים לעלות לבחירה מחדש באספה הכללית המתוכננת לחודש מאי, לא ייקחו חלק בדיונים שיעסקו בסינון הפנייה ובגיבוש המלצה לדירקטוריון".

המשמעות היא שרק הדירקטורים החיצוניים של שופרסל יהיו אלה שיגבשו את המלצת הדירקטוריון בנוגע להצעת המיזוג, כשהם מלווים ביועצים חיצוניים חיצוניים.

ההצעה של דלק ישראל היא להעביר לשופרסל את מלוא אחזקות החברה בתמורה ל-12% בשופרסל, עם אופציה להגדיל בשנה הקרובה את האחזקות ל-20%.

בדלק בנו את ההצעה בהתאם לנתח המקסימלי שדירקטוריון החברה יכול לאשר למכור, וכן עם הבטחה לא לשנות את הרכב הדירקטוריון. זאת בעוד מחצית מחברי הדירקטוריון ובראשם ודמני, עומדים לבחירה מחודשת בחודש הבא והתחייבות זו מבטיחה את המשך כהונתם.

במכתב התנגדות חריף ששלחה הפניקס לדירקטוריון שופרסל בשבוע שעבר היא כתבה כי "אישור ההצעה מעלה תהיות וחששות כבדים, שמא מדובר בשיקולים זרים אשר מנווטים את העסקה.

"מדובר בהצעה, אשר על פני הדברים מובאת אל השולחן בחופזה. תנאיה, ובראשם הקצאה לדלק ישראל בשיעור של לכל היותר כ-19.99% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה, נחזים ככאלה שנתפרו כך, על מנת שניתן יהיה, לכאורה, לאשר את העסקה במסגרת דירקטוריון החברה בלבד – אותה הנהלה זמנית – ללא צורך באישור אסיפת בעלי המניות. חובותיכם כחברי דירקטוריון יבחנו תחת נסיבות אלה".

הפניקס אף התיייחסה לטלטלות שעוברת מובילת שוק הקמעונאות בחודשים האחרונים, במהלכם התפטרו משופרסל המנכ"ל איציק אברכהן, המשנה למנכ"ל דוד לרון וכן מנהלי תחום רבים.

"״בחודשים האחרונים, ההתנהלות בחברה מעוררת בנו דאגה רבה וחומרת הדברים מתחדדת עתה. החברה התמודדה ומתמודדת עם אתגרים ניהוליים, כאשר הנהלת החברה היא זמנית".

הפניקס, שמחזיקה גם בנתח של 15% ביינות ביתן המתחרה לשופרסל, דרשה כי מכתבה ידווח למשקיעים, בדומה לדיווח על הצעת דלק, אך בשופרסל התעלמו מהדרישה.

משופרסל נמסר עוד הבוקר כי "החברה תבחן כל פנייה או הצעה בהתאם לדרישות החוק בשקיפות מלאה בהתעלם מרעשי רקע וכל זאת אך ורק לטובת החברה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות