אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב תעביר סיוע ביטחוני נוסף לאוקראינה בסך 800 מיליון דולר גטי

ארה"ב תעביר סיוע ביטחוני נוסף לאוקראינה בסך 800 מיליון דולר

הסיוע יכלול מסוקים וארטילריה. המטרה - להדוף את המתקפה הרוסית במזרח אוקראינה. שווי הסיוע הביטחוני האמריקאי עד כה לקייב - 2.4 מיליארד דולר

13.04.2022, 22:04 | חדשות חוץ

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הודיע הערב (ד') כי הממשל האמריקאי יעביר סיוע ביטחוני נוסף לאוקראינה בסך 800 מיליון דולר - במטרה לחזק את ההגנה שלה כנגד המתקפה הרוסית במזרח המדינה.


קראו עוד בכלכליסט:


בהצהרה מטעמו, שפורסמה לאחר שיחתו עם נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, נכתב שהסיוע יכלול מערכות ארטילריה, פגזים, נגמ"שים וכן מסוקים. שווי הסיוע הביטחוני שוושינגטון העבירה לקייב מתחילת הפלישה עומד על יותר מ-2.4 מיליארד דולר.


ההרס באוקראינה, ynet ההרס באוקראינה | ynet ההרס באוקראינה, ynet


"חבילת הסיוע הנוספת הזו תכלול הרבה ממערכות הנשק היעילות ביותר שכבר סיפקנו ויכולות חדשות המותאמות למתקפה הרחבה יותר שאנו מצפים שרוסיה תצא אליה במזרח אוקראינה", אמר ביידן בהצהרתו, והוסיף כי ארה"ב תמשיך לעבוד עם בעלות בריתה כדי לחלוק נשק ומשאבים נוספים ככל שהסכסוך יימשך.

"האספקה היציבה של הנשק שארצות הברית ובעלות בריתה ושותפותיה סיפקו לאוקראינה הייתה קריטית במאבקה בפלישה הרוסית", אמר ביידן. "זה סייע להבטיח שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין נכשל במטרות המלחמה הראשונות שלו לכבוש את אוקראינה ולשלוט בה. אנחנו לא יכולים לנוח עכשיו".

ביידן מאשים את פוטין: "מבצע רצח עם"

בתוך כך, לאחר שקרא לו "פושע מלחמה", כינה אותו "קצב" ואמר שהוא "לא יכול להישאר בשלטון" - נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן החריף עוד יותר את הטון נגד פוטין ואמר כי הוא "דיקטטור שמבצע רצח עם". זו הפעם הראשונה שביידן השתמש במונח "רצח עם" כדי לתאר את הפלישה הרוסית לאוקראינה. בנאום באיווה אמש (שלישי) התייחס הנשיא האמריקאי לצעדים שהממשל שלו מבצע על מנת לבלום את עליית מחירי הדלק עקב המלחמה באוקראינה, ואמר: "תקציב המשפחה שלכם, היכולת שלכם למלא את מכל הדלק, כל אלו לא צריכים להיות תלויים בשאלה אם דיקטטור מכריז מלחמה ומבצע רצח עם בצד השני של העולם".

מאוחר יותר עמד ביידן מאחורי האשמתו: "אמרתי שזה רצח עם מכיוון שזה נהיה ברור יותר ויותר שפוטין מנסה למחוק את הרעיון של 'להיות אוקראיני'". הוא ציין כי "הראיות מצטברות. ניתן לעורכי הדין להחליט אם זה עומד ברף של רצח עם, אבל זה בוודאי נראה כך עבורי". בפעמים קודמות שנשאל בנושא אמר ביידן כי אינו סבור שמעשי רוסיה מהווים רצח עם, כפי שנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי מפציר במנהיגי העולם לומר - אלא הגדיר אותם "פשעי מלחמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות