אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ הישראלי שמתחרה בגוגל במיפוי העולם נקסאר

30 דקות או פחות

הסטארט-אפ הישראלי שמתחרה בגוגל במיפוי העולם

נקסאר משווקת מצלמת דרך שמקליטה את הנסיעה, אבל העניין האמיתי הוא במידע שנאסף תוך כדי הנסיעה. המנכ"ל והמייסד ערן שיר מסביר למה האפליקציה לסמארטפון לבדה לא הספיקה ולאן שואפת החברה להתפתח

18.04.2022, 19:07 | שירות כלכליסט

ערן שיר רצה לאסוף מידע בזמן אמת על כל מה שקורה בכבישים, כדי לאפשר תחבורה בטוחה ויעילה יותר. הוא הקים בשנת 2015 את חברת נקסאר שהתבססה על אפליקציה שהופכת את הסמארטפון למצלמת דרך, אבל כעבור שנתיים הוא הבין שזה לא פתרון מספק. אז נקסאר הפכה לחברת חומרה, והיום מאות אלפי נהגים משתמשים במצלמת הרכב שנקסאר מייצרת ואוספים מידע על מיליארדי ק"מ של דרך בכל שנה.

כל המידע הזה מאפשר לנקסאר לעדכן את מאגר צילומי הרחובות שלה בתדירות גבוהה יותר מאשר העדכונים בשירות גוגל סטריט וויו - גוגל צריכה לשלוח רכב מיוחד שיצלם וימפה כל אזור, בעוד נקסאר מקבלת את המידע באופן שוטף מהמשתמשים.

עם הכנסות של עשרות מיליוני דולרים ממשתמשי קצה ומגופים כמו עיריות, מדינות ורשויות תחבורה שרוכשות את הדאטה שנאסף על ידי הנהגים, נקסאר מכוונת הכי גבוה שאפשר, אבל בדרך צריכה להתמודד עם אתגרים כמו המשבר בשרשראות אספקה, החיים בעולם ה-consumer electronics ואיך אומרים לא למשקיעי ספאק שהתדפקו על דלתם עד ממש לא מזמן.

הסטארט-אפ הישראלי שמתחרה בגוגל במיפוי העולם
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהסטארט-אפ הישראלי שמתחרה בגוגל במיפוי העולם

מראיין - אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

תגיות