אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מתכוונת להסיר אפליקציות שלא עודכנו במשך זמן רב צילום: שאטרסטוק

אפל מתכוונת להסיר אפליקציות שלא עודכנו במשך זמן רב

במייל ששלחה החברה למפתחי אפליקציות ותיקות, היא העמידה בפניהם אולטימטום: עדכנו את האפליקציה בתוך 30 יום או שהיא תוסר מהאפסטור. "אנחנו מיישמים בדיקה של האפליקציות ומסירים אפליקציות שכבר לא מתפקדות כמתוכנן, לא עומדות בהנחיות הנוכחיות או שאינן מעודכנות"

24.04.2022, 13:07 | חדשות חוץ

אפל פועלת להסרת אפליקציות לא מעודכנות מחנות האפליקציות שלה, כך לפי האתר the verge. צילום מסך של מייל שנשלח למפתחים שהושפעו מההחלטה זכה לכותרת "התראת שיפור אפליקציה", ובו מזהירה החברה כי היא מתכוונת להסיר אפליקציות מחנות האפליקציות שלא "עודכנו במשך תקופת זמן ארוכה" וכי יש להם 30 יום לעדכן את האפליקציה. "האפליקציה יכולה להישאר זמינה כדי שמשתמשים חדשים יגלו אותה ויורידו אותה מחנות האפליקציות על ידי הגשת עדכון לבדיקה בתוך 30 ימים", נכתב במייל. "אם לא יוגש עדכון ב-30 הימים הבאים, האפליקציה תוסר ממכירה". עם זאת, האפליקציות שהורדו כבר יישארו על המכשירים של המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט:

כמה יצרני אפליקציות, ביניהם רוברט קבוואה המפתח של פרוטופופ גיימס, הביעו חשש לגבי השינוי. קבוואה כתב בטוויטר כי באפל מאיימים להסיר את המשחק שלו Motivoto מכיוון שלא עודכן מאז מרץ 2019. קוסטה אלפתריו, המפתח של המקלדת FlickType לשעון אפל אמר כי אפל הורידה את הגרסה של האפליקציה שפותחה במיוחד עבור אנשים עם מוגבלויות ראייה מכיוון שלא עודכנה כבר שנתיים. עם זאת, הוא ציין כי האפליקציה של המשחק Pocket God שזכה בעבר לפופולריות גבוהה, עדיין בחנות אף שלא עודכנה מאז 2015. מפתחים נוספים חשפו כי באפל מתכוונים להסיר אפליקציות שלהם וכי אין להם מספיק זמן לעדכן אותן.

בעמוד App Store Improvements של אפל נכתב: "אנחנו מיישמים הליך מתמשך של בדיקת האפליקציות ומסירים אפליקציות שכבר לא מתפקדות כמתוכנן, לא עומדות בהנחיות הנוכחיות או שאינן מעודכנות". העמוד לא כולל תאריך, כך שלא ברור מתי בדיוק אפל פרסמה את ההודעה. מהחברה לא נמסרה תגובה לדיווח, אבל היא כבר הזהירה ב-2016 כי תתחיל להסיר אפליקציות נטושות מהחנות.

מטה חברת אפל קופרטינו קליפורניה, צילום: ויקיפדיה מטה חברת אפל קופרטינו קליפורניה | צילום: ויקיפדיה מטה חברת אפל קופרטינו קליפורניה, צילום: ויקיפדיה

המתנגדים למדיניות הזו טוענים שאפליקציות צריכות להישאר זמינות ולא משנה עד כמה הן ותיקות, בדומה למשחקי מחשב ישנים שעדיין ניתן לשחק בהם בקונסולות.

בגוגל הכריזו מוקדם יותר החודש על מהלך דומה של "הגבלת הנראות של אפליקציות שלא עומדות ברמת API בתוך שנתיים מעדכון הגרסה הגדול האחרון של אנדרואיד". המפתחים צריכים לעדכן את האפליקציות עד ה-1 בנובמבר, אך יש להם את האפשרות להארכה של שישה חודשים אם הם לא יכולים לעמוד בדדליין.

המהלכים הללו של שתי חנויות האפליקציות הגדולות נגד אפליקציות ותיקות עלולים לפגוע בחלק מהמפתחים, בעיקר אלה הפועלים באולפנים עצמאיים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות