אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גב ים ורב בריח יקימו קרייה תעשייתית באשקלון ב-620 מיליון שקל רב בריח

גב ים ורב בריח יקימו קרייה תעשייתית באשקלון ב-620 מיליון שקל

שתי החברות מתכוונות להקים במשותף את "קריית רב בריח – גב ים" באזור התעשייה הדרומי באשקלון; הוא יוקם על שטח של 55 דונם ובמרכזו מפעל דלתות הפלדה והשערים של רב בריח; עם השלמת הבנייה, חלקה של גב ים במפעל יהיה 70% וזה של רב בריח 30%

10.05.2022, 13:02 | יובל אזולאי

רב בריח וגב ים מתכוונות להקים חברה משותפת לקראת בניית השלב השני של המפעל החדש של רב בריח באשקלון, וחתמו על הסכם עקרונות שהיקפו מוערך בכ-400 מיליון שקל.


קראו עוד בכלכליסט:


שתי החברות מתכוונות להקים במשותף את "קריית רב בריח – גב ים" באזור התעשייה הדרומי באשקלון, בסמוך לאתר שבו רב בריח מקיימת כיום את רוב הפעילות התעשייתית שלה.


הדמיית קריית רב בריח באשקלון, רב בריח הדמיית קריית רב בריח באשקלון | רב בריח הדמיית קריית רב בריח באשקלון, רב בריח


הקמת השלב הראשון של הקרייה המשותפת החלה בשנה שעברה והיא נמצאת בשלב השלד. הוא מוקם על שטח של 55 דונם ובמרכזו מפעל דלתות הפלדה והשערים של רב בריח, שישתרע על 41 אלף מ"ר וצפוי להיפתח בתחילת 2023. עם השלמת הבנייה, חלקה של גב ים במפעל יהיה 70% וזה של רב בריח 30%.

השלב השני של הפרויקט צפוי לכלול בניית מפעל נוסף שישמש את רב בריח, על שטח של 38 דונם ובהם 55 אלף מ"ר בנוי. המפעל החדש מתוכנן להיות בן 4 קומות ויכלול את משרדי המטה והנהלת החברה.

בהודעתן לבורסה מאתמול (שלישי) עולה כי החברה המשותפת של גב ים ורב בריח תפעל מול רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) להקצאת הקרקע שעליה יוקם השלב השני של הקרייה, ותוביל את פעולות התכנון והבנייה שלה. עם השלמת הפרויקט, המפעל כולו יושכר לרב בריח לתקופה של 25 שנה בתמורה לדמי שכירות שהיא תשלם לגב ים המשקפים תשואה של 6% על ההשקעה, כ-28 מיליון שקל בשנה.

סך ההשקעה המשותפת של שתי החברות בשני השלבים הוא כ-620 מיליון שקל, 470 מיליון שקל מצד גב ים ועוד 150 מיליון שקל מצד רב בריח. שתי החברות צפויות לחתום על הסכם מפורט בתוך חודשיים ממועד הקצאת הקרקע לשלב השני של הפרויקט.

ברב בריח אמרו היום כי הקרייה החדשה תהיה ממתחמי הייצור הגדולים והמתקדמים בעולם בתחום עיסוקה של החברה, שלפי תוכניתה האסטרטגית מתכוונת לפנות לכלל שוק מוצרי תעשיית הבנייה בישראל – בנוסף על פעילותה ארוכת השנים בתחום הדלתות. זאת, תוך הטמעה של טכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו אוטומציה של הייצור ויגדילו באופן ניכר את כושר הייצור, יעלו את הפריון וישפרו משמעותית את הרווח.

רב בריח נמצאת בבעלות התעשיין שמואל דונרשטיין והמנכ"ל שלה הוא עידן זוארץ. באוגוסט האחרון היא השלימה הנפקה ראשונית לציבור וגייסה 125 מיליון שקל לפי שווי של 625 מיליון שקל, אחרי הכסף. בחברה אומרים כי מחצית מהכספים שגויסו הופנו להקמת השלב הראשון של הקרייה החדשה.

הקמת השלב הראשון של הקרייה המשותפת החלה בשנה שעברה והיא נמצאת בשלב השלד

מנכ"ל גב ים, אבי יעקובוביץ אמר כי העסקה עם רב בריח מהווה חלק ממימוש יעדי החברה להרחבת פעילותה בתחום המרכזים הלוגיסטיים והתעשייה, תוך ניצול של עתודות קרקע קיימות שמיועדות ללוגיסטיקה ולהצפת ערך של אזורי תעשייה קיימים. לדבריו "החברה פועלת לאיתור עתודות קרקע שמיועדות לפעילות לוגיסטית ומרלו"גים קיימים ורכישתם, במטרה להגדיל את היקף נכסיה בתחום ולהרחיב את כושר התחרות שלה בתחום על רקע הביקושים הקיימים בשוק לשטחי אחסנה, לוגיסטיקה ותעשייה".

בתוך כך, רב בריח ממשיכה במגעים לרכישת פעילותה של גלפר תעשיות באמצעות חברת הבת שלה נוריאלי. גלפר עוסקת בפתרונות לניהול ושינוע של פסולת ושל כביסה במבני מגורים ובמוסדות ובתכנון, ייצור והתקנה של שוטי אשפה. בכוונת נוריאלי לרכוש את מלוא הפעילות של גלפר בכ-5 מיליון שקל. בתחילת מרץ רב בריח דיווחה לבורסה כי נוריאלי וגלפר חתמו על מזכר הבנות לא מחייב לקידום העסקה ומועד השלמתה הוא ב-1 ליוני. ברב בריח אומרים כי הרכישה המתוכננת של גלפר מהווה חלק מיישום האסטרטגיה שלה להיות One Stop Shop בתחום מוצרי התעשייה לבנייה וזאת תוך הרחבת סל המוצרים שלה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות