אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ״ל ראפיד: "נאט גיוסים כי בסוף השנה תגיע האטה עולמית" ענבל מרמרי

בלעדי

מנכ״ל ראפיד: "נאט גיוסים כי בסוף השנה תגיע האטה עולמית"

אריק שטילמן, מנכ"ל חברת הפינטק ראפיד שפתחה השבוע משרדים בדובאי, צופה כי ההאטה העולמית תורגש בחברה לקראת סוף השנה. "העסקים הקטנים והבינוניים ייפגעו מהעלאת הריבית והצמיחה שלהם תיפגע – וזה יגיע לצמיחה שלנו"

12.05.2022, 06:00 | מאיר אורבך

"אני משער שנרגיש את ההאטה העולמית לקראת סוף השנה", כך אומר אריק שטילמן, מנכ"ל חברת הפינטק ראפיד (Rapyd), שהיא החברה הפרטית בעלת השווי הגבוה בישראל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בעסקאות סקנדרי שנעשו בחברה הוערך השווי שלה בכ־15 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט:אריק שטילמן , ענבל מרמרי אריק שטילמן | ענבל מרמרי אריק שטילמן , ענבל מרמרי

השיחה עם שטילמן התקיימה לרגל פתיחת משרדי החברה בדובאי. "הגענו לדובאי בהזמנת הממשלה המקומית כי היה להם עניין לפתח את הפינטק", מספר שטילמן. "גילינו שיש הזדמנות לא רק לעשות עסקים באזור אלא להקים מרכז פיתוח חדש עם כוח אדם שקשה מאוד לגייס בישראל. פתחנו משרד שגייס כבר 60 עובדים ונרצה להגיע ל־150 בחצי שנה הקרובה. זה מקום אסטרגי מאוד, גם כגישה למדינות שכנות וגם כדי לייצר תחליף לשוק המאוד תחרותי בישראל. אבל אנחנו צריכים כאן הרבה עובדים ולכן אנחנו מביאים אוקראינים ורוסים. אנחנו מקבלים אישור עבודה תוך 48 שעות. יש לנו ויזות זהב שהן מאוד מיוחדות וניתנו לכמה מנהלים. לאמירתים יש העדפה לחברות טכנולוגיה מישראל. הם רוצים להיות 'האב' של טק".

לדברי שטילמן, הרבעון הראשון של 2022 היה "הכי חזק בכל הזמנים". החברה הגיעה לקצב מכירות של 50 מיליון דולר לרבעון. "אבל בקרוב נחוש את המציאות דרך הלקוחות שלנו שהם לקוחות אנטרפרייז גדולים וחברות קטנות", הוא צופה. "להערכתנו, העסקים הקטנים והבינוניים ייפגעו מהעלאת הריבית, בעיקר ביכולת לקחת אשראי, והצמיחה שלהם תיפגע. זה יגיע לצמיחה שלנו. אנחנו עוד לא רואים את זה ואני משער שנחוש את ההאטה ברבעון הרביעי. אבל אני חושב שקצב הצמיחה יהיה מהיר למרות כל זה".

איך אתם נערכים להאטה?

"מבחינת כוח אדם נפעל במספר דרכים. במשרות מסוימות, בעיקר בתחומי הפיתוח והמוצר, לא נשנה כלום. קצב הגיוס שם אינו מהיר והביקוש לאנשי תוכנה עצום. הראיה לכך היא המשרד החדש שלנו בדובאי. אבל נאט בצורה משמעותית את קצב הגיוס של אנשי תמיכה ומכירות כי בסוף תגיע האטה. עם זאת אין לנו שריפת מזומנים ואנחנו בנויים וערוכים לזמן מאוד ארוך".

הקריסות בשווקים ישפיעו על תוכנית ההנפקה שלכם?

"הן לא משפיעות מאחר שהתוכנית היא להנפיק בתחילת 2025. בסוף 2024 נראה את השוק ואז בעלי המניות שלנו יחליטו אם להיות חברה ציבורית. אין לי צורך בזה מבחינת גיוסי כספים. ראפיד זה מרתון. זו לא חברה שנמכרת ב־50 מיליון דולר, אלא חברה של 50 מיליארד".שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות