אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדה מחוזית מרכז תדון מחר בתוספת 500 יח"ד למתחם האלף בראשל"צ צילום: קובי קואנקס

ועדה מחוזית מרכז תדון מחר בתוספת 500 יח"ד למתחם האלף בראשל"צ

לראשונה ייבנו דירות בגודל של מעל 100 מ"ר באזור תעסוקה. תוספת יחידות הדיור אמורה להיות המנגנון שיאפשר התחדשות עירונית בשכונת רמת אליהו

22.05.2022, 17:18 | גיא נרדי

ועדה מחוזית רכז תדון מחר (ב') בתוספת של 500 יח"ד במתחם א', במתחם האלף בראשון לציון. תוספת יחידות הדיור אמורה להיות המנגנון שיאפשר התחדשות עירונית בשכונת רמת אליהו, אך יש לה גם משמעות רבה בהפיכת מתחם האלף, שהתחיל כרובע תעסוקה, למתחם מעורב שימושים בקנה מידה שאין עדיין בישראל.

מתחם האלף, שממוקם באזור דיונות החול ממערב לכביש איילון דרום (20), מדרום לשדרות רחבעם זאבי וממזרח לשדרות מרילנד, מתפרס על פני כ-1,500 דונם וכולל זכויות לכ-1.7 מיליון מ"ר לתעסוקה ועוד כ-5,000 יחידות דיור. לאור העובדה שבראשון לציון יש צד אחד הרבה מאד אזורי תעסוקה ומסחר, שאינם מצליחים במיוחד, ובו זמנית שכונות פרבריות ומנותקות, מדובר בפרויקט שאפתני. ייחודו של המתחם הוא בניסיון לשלב בין תעסוקה למגורים ולייצר עירוניות אינטנסיבית יש מאין.

בנייה במתחם האלף במערב ראשון לציון, צילום: קובי קואנקס בנייה במתחם האלף במערב ראשון לציון | צילום: קובי קואנקס בנייה במתחם האלף במערב ראשון לציון, צילום: קובי קואנקס

ע"פ התוכנית המקורית, מתחם האלף חולק למתחמי משנה: במתחם ב' רוכזו בעלי הקרקע הפרטיים רוכזו במתחם ב' ושם יש תמהיל מעורב של משרדים ומגורים, במתחם ג' תוכננו בעיקר מגורים. התוכנית שבה ידונו מחר, מתייחסת למתחם א', ששטחו 152 דונם ובו רוכזו הזכויות של עיריית ראשל"צ. כאמור, הוועדה המחוזית תאשר מחר תיקון לתוכנית מתחם א', שבו תוכנן בעבר תמהיל מעורב של משרדים ומגורים, ותוצע תוספת משמעותית של מגורים.

תמהיל הדירות מבהיר שהתוכנית מציעה שינוי של גישה, ומביאה לאזור התעסוקה החדש גם דירות גדולות יחסית. 25% דירות בגודל 50 מ"ר, 25% דירות בגודל 75 מ"ר ועוד 50% דירות בגודל ממוצע של 105 מ"ר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות