אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות הבינלאומי: ההכנסות והרווחים עלו, הבנק יחלק 160 מ' שקל דיבידנד צילום: עמית שעל

דוחות הבינלאומי: ההכנסות והרווחים עלו, הבנק יחלק 160 מ' שקל דיבידנד

הבנק החמישי בגודלו הציג ברבעון הראשון רווח נקי של 322 מיליון שקל, שיפור של 6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך נמוך מזה שרשם ב-3 הרבעונים האחרונים; הבנק, תחת ניהולה של סמדר ברבר צדיק, החליט לעמוד במדיניות הדיבידנד הקבועה שלו על 50% מהרווח הרבעוני

24.05.2022, 11:33 | אלמוג עזר

דוחות בינוניים לבנק הבינלאומי. הבנק החמישי בגודלו הציג רווח נקי של 322 מיליון שקל, שיפור של 6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך נמוך מזה שרשם בשלושת הרבעונים האחרונים. הרווח הרבעוני של הבנק מתבטא בתשואה על ההון בשיעור של 13% לעומת תשואה של 13.1% ברבעון המקביל.

הבינלאומי החליט לעמוד במדיניות הדיבידנד הקבועה שלו, 50% מהרווח הרבעוני, ויחלק דיבידנד בהיקף של 160 מיליון שקל. זאת מאחר שיחס הלימות הון גבוה בכ-1.5% מהיחס הנדרש.


סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: עמית שעל סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי | צילום: עמית שעל סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: עמית שעל


באופן כללי, הנהלת בינלאומי, בהובלת סמדר ברבר צדיק, היא הנדיבה ביותר כלפי המשקיעים בענף הבנקים, בעוד תשואת הדיבידנד של הבינלאומי היא 7.3%, הגבוהה בענף.

בשורה העליונה, ההכנסות מריבית של הבינלאומי הסתכמו ב-871 מיליון שקל, שיפור של 19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מעמלות של הבנק הסתכמו ב-384 מיליון שקל לעומת 361 מיליון ברבעון המקביל.

העמלות העיקריות של הבינלאומי מגיעות מפעילות הלקוחות שלו בשוק ההון, כאשר זו אחראית על 203 מיליון שקל מהכנסות העמלות (52%).

נציין שבנק ישראל מנסה כבר כמה שנים להגדיל את פעילות המשקיעים בבתי השקעות על חשבון הפעילות בבנקים, זאת מאחר שהפעילות הראשונה מאופיינת בעלויות נמוכות יותר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות