אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לליגות הבכירות? חברת שידורי הספורט הישראלית פיקסלוט גייסה 161 מיליון דולר צילום: מיכה לובטון

בלעדי

בדרך לליגות הבכירות? חברת שידורי הספורט הישראלית פיקסלוט גייסה 161 מיליון דולר

החברה, שפיתחה מערכת לעריכה והפצה של שידורי ספורט, גייסה לפי שווי של כחצי מיליארד דולר. זהו הגיוס הגבוה ביותר של החברה עד כה. בין המשקיעים: הקרנות פרובידנס ו־Firstime

30.05.2022, 06:00 | גולן חזני

גיוס גדול לחברת שידורי הספורט הישראלית פיקסלוט (Pixellot): ל"כלכליסט" נודע כי החברה מסיימת בימים אלה סבב גיוס של 161 מיליון דולר לפי שווי של כחצי מיליארד דולר. הגיוס כולל גם מרכיב של סקנדרי (רכישת מניות מהיזמים ומשקיעים מוקדמים).

את הגיוס הובילה Providence Strategic Growth, קרן אמריקאית המתמחה בהשקעה בחברות בשלב הצמיחה, אותה מוביל רונן ניר. זוהי קרן הצמיחה של קרן ההשקעות הגדולה האמריקנית פרובידנס, שמנהלת 31 מיליארד דולר שהושקעו בכ־170 חברות ופועלת כ־33 שנים. בעקבות ההשקעה יצטרף רונן ניר, שותף־מנהל וראש הפעילות של PSG בישראל, לדירקטוריון פיקסלוט.

המשקיעים בחברה כוללים את קרן Firstime, שמנוהלת על ידי ניר טרלובסקי (המכהן כיו"ר פיקסלוט), יונתן בן ארצי ואילן שילוח. Firstime היא מהמשקיעות הראשונות בחברה ומבעלי המניות הגדולים בה. גם קרן שמרוק השקיעה בחברה. כאמור, בגיוס קיים גם רכיב סקנדרי במסגרתו חלק מהמשקיעים הקיימים מימשו את אחזקותיהם בחברה. בסך הכל החברה גייסה 60 מיליון דולר מאז הקמתה, מתוכם כ־35 מיליון ב־2018, כך שהגיוס הנוכחי הוא יותר מפי 2.5 מכלל הגיוסים עד היום ומצביע על פוטנציאל ההתפתחות של החברה.

יונתן בן ארצי, שותף בקרן Firstime שהשקיעה בפיקסלוט, צילום: אוראל כהן יונתן בן ארצי, שותף בקרן Firstime שהשקיעה בפיקסלוט | צילום: אוראל כהן יונתן בן ארצי, שותף בקרן Firstime שהשקיעה בפיקסלוט, צילום: אוראל כהן

מרכיב הסקנדרי יכלול חלק מהמשקיעים הישראלים בחברה, ביניהם בתי ההשקעות אלטשולר שחם ומיטב דש. גם חברת ההשקעות של מורי ארקין השקיעה בעבר בחברה והיא בעלת מניות, וכך גם אהוד פרידן. הגיוס הקודם של החברה היה ב־2020, בהיקף של 16 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן שמרוק קפיטל מלוס אנג'לס, שהובילה גם את סבב הגיוס של החברה ב־2018.

מקווים להגיע באמצעות הגיוס לליגות בכירות יותר

פיקסלוט מתכננת להשתמש בכספי הגיוס להרחבת הפעילות הבינלאומית שלה לאסיה ואמריקה הלטינית, וכן את השימושים בתוכנות שלה לטובת משתמשים מתחום הספורט, מספורטאים ועד לאנליסטים וצופים. החברה, שמנוהלת בידי אלון ורבר, השיקה לאחרונה מערכת אוטומטית מרובת מצלמות לענפי הקריקט והבייסבול והשווי הנוכחי משקף את הצמיחה שלה בפעילות הישירה מול הצרכן.

פיקסלוט הוקמה ב־2013 על ידי ד"ר מיקי תמיר וגל עוז, המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות. היא מעסיקה כ־150 עובדים, כ־80 מהם במטה החברה ובמרכז הפיתוח בפתח תקווה, וכן במשרדיה בארה"ב, באירופה ובאסיה. עד סוף השנה מתכוונת החברה לגייס 50 עובדים נוספים.

החברה פיתחה מערכת להפקת צילומי ושידורי ספורט חובבים, שמפיקה שידורים מאירועים חיים ללא מעורבות צוות הפקה אנושי. המערכת מפעילה מרחוק מצלמות פנורמיות מרובות עדשות פרי פיתוחה, שעוקבות אחרי המתרחש במשחק. כך, החברה מעבדת ועורכת את השידור ואף יודעת לייצר תקצירי אירועים בולטים במשחק וקליפים אישיים על שחקנים.

הסרטונים של פיקסלוט שמופקים באופן אוטומטי בעלות נמוכה יחסית לזו של צילום ושידור מקצועי, אמורים לספק מקור מימון לקבוצות החובבים על ידי שילוב של נותני חסויות. המוצר של החברה הופנה עד כה בעיקר להפקה בעלות נמוכה של ליגות חובבים אבל הגיוס הנוכחי, כך מקווים בחברה, יכניס אותה גם לליגות בכירות יותר שעד היום היו משודרות בצורה חלקית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות