אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבוע כחול נדל"ן רוכשת קמפוס ב־121 מיליון שקל  צילום: אלכס לובימוב

רבוע כחול נדל"ן רוכשת קמפוס ב־121 מיליון שקל

מדובר בקמפוס בצלאל במורדות המזרחיים של הר הצופים בירושלים, בשולי האוניברסיטה העברית. המבנה כולל 21 אלף מ"ר על 12.5 דונם

16.06.2022, 06:30 | גיא נרדי

רבוע כחול נדל"ן, שבשליטת מוטי בן־משה, רוכשת את קמפוס בצלאל במורדות המזרחיים של הר הצופים בירושלים, בשולי קמפוס האוניברסיטה העברית, תמורת 121.5 מיליון שקל. המבנה כולל 21 אלף מ"ר על 12.5 דונם.

מיקי זיסמן, המנהל את רבוע כחול נדל"ן, אמר ל"כלכליסט" כי בימים אלה מתכנן האדריכל רפאל דה לה פונטיין עבור החברה מבנה חדש בהיקף של כ־60 אלף מ"ר: "קנינו את המתחם כפי שהוא מתוך הבנה של המיקום הפנומנלי שלו. הרכבת הקלה מגיעה עד 250 מטר מהקמפוס ולכן ההגעה תהיה מאוד נוחה, ובנוסף האוניברסיטה עומדת להרוס את מבני המעונות הקיימים. אנחנו רואים את הקומפלקס החדש כחלופה הטבעית למגורים במקום. הרעיון המרכזי שלנו הוא לקחת את הקמפוס של האוניברסיטה, שהיום אחרי הצהריים הוא פשוט מת, כי הוא מתרוקן, ולהחיות אותו. אנחנו רוצים לייצר מתחם שיחיה יחד עם האוניברסיטה 24/7. בחזון שלנו יהיו שם מגורי סטודנטים, מגורים לבוגרים ומשפחות צעירות, וכן מסחר שיהיה גם אטרקציה לאנשים מחוץ לאוניברסיטה. הרעיון הוא לשרת את האוכלוסייה שתגור שם גם ברמת הצרכים היומיומיים וגם בצורכי הבידור". תוכנית המבנה החדש טרם אושרה על ידי רשויות התכנון.

למהלך יש משמעות אדירה לתפקוד של הר הצופים כולו, שהתנהג עד כה כמעין מגדל שן, והיה מרוחק פיזית וקונספטואלית מההוויה האורבנית. קמפוס בצלאל החדש מתוכנן להיבנות ליד מגרש הרוסים, במרכז העיר. הוא ישתרע על 10 דונם, ויכלול 45 אלף מ"ר. עלות הקמתו נאמדת ב־500 מיליון שקל.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות