אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפחות 920 הרוגים ברעידת אדמה קשה באפגניסטן טוויטר

לפחות 920 הרוגים ברעידת אדמה קשה באפגניסטן

מאות נהרגו ונפצעו ברעידת אדמה בעוצמה 5.9 במזרח אפגניסטן, סמוך לגבול עם פקיסטן. תושבים תועדו מחפשים ניצולים בהריסות, מסוקים חילצו פצועים בהרים. שלטון הטליבאן קורא לסיוע בינלאומי מיידי: "למנוע קטסטרופה נוספת"

22.06.2022, 13:34 | ynet

מאות בני אדם נהרגו ברעידת אדמה שפקדה הלילה (בין שלישי לרביעי) אזור שמאוכלס בצפיפות רבה יחסית במזרח אפגניסטן, סמוך לגבול עם פקיסטן. שלטון הטליבאן במדינה הודיע לפני הצהריים כי לפחות 920 נהרגו באסון, ולפחות 650 נפצעו. הרשויות המקומיות הזהירו כי מניין הנפגעים צפוי לטפס עם הגעתם של דיווחים מכפרים שנפגעו באזורים הרריים ומרוחקים.

המכון הגאולוגי בארה"ב מסר כי עוצמת רעידת האדמה הייתה 5.9, והמוקד שלה היה במרחק של 44 ק"מ מהעיר חוסט שבדרום-מזרח אפגניסטן, ובעומק של 51 ק"מ מתחת לפני הקרקע. במכון הסיסמולוגי האירופי-ים תיכוני (EMSC) דיווחו שעוצמת הרעש הייתה 6.1. רעידת האדמה הורגשה היטב בבירה קאבול. "היו רעידות חזקות וארוכות", העיד תושב הבירה בשיחה עם התקשורת המקומית. הרעש הורגש גם במרחק של עד יותר מ-500 ק"מ מהמוקד שלו, על ידי מיליוני בני אדם בפקיסטן ובהודו. לפי ה-EMSC, בסך הכול חשו ברעש בסביבות 119 מיליון בני אדם.


רעידת האדמה באפגניסטאן, טוויטר רעידת האדמה באפגניסטאן | טוויטר רעידת האדמה באפגניסטאן, טוויטר


טוויטר טוויטר טוויטר

ראש סוכנות ניהול האסונות באפגניסטן, מוחמד נאסים חקאני, אמר כי רוב מקרי המוות התרחשו במחוז פקטיקה, הסמוך למחוז חוסט. מקרי מוות נוספים דווחו לדבריו במחוזות חוסט ונגהאר, והוא מסר כי הרשויות ממשיכות לחפש אחר נפגעים נוספים. בתקשורת המקומית פורסמו סרטונים שבהם נראים מחלצים מפנים באמצעות מסוקים פצועים באזור הררי. בתמונות אחרות, שהופצו ברשתות החברתיות, נראות חורבותיהם של בתי אבן שנהרסו, ותושבים שמחפשים פצועים מבין ההריסות. אף שרעידת האדמה לא הייתה עוצמתית במיוחד, באזורים שנפגעו הבתים נבנים באופן רעוע למדי, ויש גם סכנה מוגברת למפולות.

"רעידת אדמה קשה פגעה בארבעה אזורים במחוז פקטיקה, וגרמה למותם ולפציעתם של מאות מאנשי ארצנו ולהריסתם של עשרות בתים", כתב בטוויטר בילאל קרימי, סגן דובר ממשלת הטליבאן. "אנו דוחקים בכל סוכנויות הסיוע לשלוח לאזור ציוד באופן מיידי, על מנת למנוע קטסטרופה נוספת". בשיחה עם סוכנות הידיעות הצרפתית AFP הוסיף קרימי כי לפי הדיווחים מהאזורים שנפגעו, ישנם אנשים שנלכדו בבתים שניזוקו.

בהמשך פרסם גם המנהיג העליון של הטליבאן, הייבתוללה אחונדזאדה, הודעה שבה דיווח על מותם של מאות אפגנים באסון, כשלדבריו מאות בתים נהרסו. ראש ממשלת הטליבאן, מוחמד חסן אחונד, כינס בארמון הנשיאות בקאבול ישיבת חירום במטרה לתאם את פעולות הסיוע הממשלתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות