אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צלזיוס שכרה יועצים לקראת פשיטת רגל אפשרית צילום: בלומברג טל שחר

צלזיוס שכרה יועצים לקראת פשיטת רגל אפשרית

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", פלטפורמת ההלוואות בקריפטו, שהקפיאה את פעילותה החודש, משתמשת ביועצים לארגון מחדש מטעם חברת אלברז אנד מרסל; לפי קוינדסק, גולדמן זאקס מנסה לגייס 2 מיליארד דולר לרכישת נכסיה

25.06.2022, 08:57 | חדשות חוץ

צלזיוס נטוורק, פלטפורמת ההלוואות בקריפטו, שכרה יועצים לארגון מחדש מטעם חברת אלברז אנד מרסל (Alvarez & Marsal) כדי שייעצו לה בנושא פשיטת רגל אפשרית, כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל" אתמול (ו') מפי אנשים המקורבים לנושא.

צלזיוס הישראלית-אמריקאית, שבסיסה בניו ג'רזי, הקפיאה משיכות והעברות כספים מצד 1.7 מיליון משתמשיה מוקדם יותר החודש עקב תנאי השוק "הקיצוניים" - אחד הסממנים לירידות החדות בשווקים שפוגעות בעולם הקריפטו. המשמעות היא שכל מי שהפקידו את המטבעות שלהם - ביטקוין, את'ר או כל מטבע אחר - איבדו כל גישה אליהם.

לפי התנאים שפרסמה החברה, במקרה שהיא תיקלע ל"פשיטת רגל או לפירוק, או לא תוכל לעמוד בחובותיה, ייתכן שלא תוכלו לקבל מחדש את הבעלות על הנכס הדיגיטלי".

על פי דיווח נפרד באתר קוינדסק מאתמול, בנק גולדמן זאקס מנסה לגייס 2 מיליארד דולר ממשקיעים לרכישת נכסים מצלזיוס. העסקה המוצעת תאפשר למשקיעים לקנות נכסים בהנחות גדולות אם חברת הקריפטו אכן תפנה לפשיטת רגל. צלזיוס מחזיקה נכסים בשווי 11.8 מיליארד דולר, נכון לחודש שעבר.

צלזיוס היא פלטפורמה שמאפשרת למשתמשים להעניק ולקחת הלוואות במטבעות קריפטו. החברה הוקמה ב־2017 על ידי הישראלים אלכס משינסקי ודניאל לאון, ונרשמה בבריטניה. ביוני 2018 החברה ביצעה הנפקת מטבעות ראשונית (ICO), אז שחררה לעולם את האסימון הייחודי שלה CEL. כיום החברה כבר לא פועלת בבריטניה בשל אי דאות רגולטורית, בזמן שבארצות הברית, שם היא רשומה, היא מנועה מלהציע את מגוון המוצרים שלה, ועומדות נגדה חקירות בכמה מדינות בחשד שאינה עומדת בחוקי ניירות ערך. לחברה גם מרכז פיתוח בישראל.

שוק הנכסים הדיגיטליים סובל בחודשים האחרונים מתנודתיות קיצונית, זאת בשעה שמשקיעים נפטרים מנכסים מסוכנים עקב החשש שהעלאות ריבית אגרסיביות על ידי הבנקים המרכזיים בעולם בניסיון לרסן את האינפלציה יובילו את השווקים למיתון. מחיר הביטקוין, למשל, נפל ביותר מ-70% מהשיא שנרשם בסתיו, ועתה הוא נסחר בשווי של מעט יותר מ-21 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות