אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הועד האולימפי יקיים לראשונה תחרויות איספורטס אתר הועד האולימפי

הועד האולימפי יקיים לראשונה תחרויות איספורטס

חמש תחרויות גיימינג יערכו בחסות האולימפיאדה בין מאי ליוני השנה, כאשר כל המשחקים שנבחרו הם משחקי VR וסימולטורים פיזיים, כגון משחק אופניים הנשלט באמצעות מעין אופני כושר. התחרות תהיה פתוחה ל"השתתפות המונית" וחלק מהמשתתפים יתחרו מביתם

27.04.2021, 10:38 | עמית קלינג

לאחר שנים של התנגדות, הועד האולימפי העולמי הכיר באיספורטס (גיימינג תחרותי) ויקיים לראשונה תחרויות בענף, שייערכו בין ה-13 במאי ל-23 ביוני תחת הכותרת Olympic Virtual Series, או סדרת הגמר הוירטואלית האולימפית. האירועים יופקו בשיתוף עם חברות הגיימינג היפניות קונאמי ובנדאי-נמקו, ויכללו תחרויות בחמישה משחקים, כולם גרסאות וירטואליות של ענפי ספורט פיזיים, כך ש מי שמצפה לראות קרבות ב-CS:GO או Dota 2 באולימפיאדה הקרובה מתבקש, לפחות לעת עתה, לצנן את ההתלהבות שלו.

קראו עוד בכלכליסט:

המשחקים שנבחרו לפתוח את האירוע הראשון מסוגו הם כולם כותרי VR או AR: eBaseball Powerful Pro Baseball של קונאמי, סימולטור האופניים Zwift, משחק השיט מרובה המשתתפים Virtual Regatta ומשחק המרוצים Gran Turismo, שהוא המשחק המוכר ביותר לציבור הרחב מתוך הרשימה. תתקיים גם תחרות בסימולטור חתירה, ששמו טרם פורסם. אם כך, נראה כי אירועי האיספורטס האולימפיים בחרו לחצוב לעצמם נישה דווקא בתחום החצי-וירטואלי חצי-פיזי: Zwift הוא סימולטור אימונים לרוכבי אופניים המשמש גם רוכבים מקצועיים – סוג של אופני כושר מתקדמים המשולבים בסביבה וירטואלית ול-Gran Turismo, למשל, יש תמיכה בשליטה באמצעות "ערכות נהיגה" הכוללת הגה ודוושות, וזה לא יהיה מפתיע לראות את המתקדמות והיוקרתיות שבהן מופיעות באירוע.

יסתפק בתחרויות משלו, מתוך פורטנייט יסתפק בתחרויות משלו | מתוך פורטנייט יסתפק בתחרויות משלו, מתוך פורטנייט

לפי הועד האולימפי, הסדרה פתוחה ל"השתתפות המונית", ושמתחרים מרחבי העולם יוכלו להתחרות "מהבית או ממתחמי האימונים שלהם", מה שאומר שיתכן והתחרויות יהיו פתוחות לא רק לשחקני איספורטס מקצועיים אלא גם לחובבנים ברמה גבוהה מאוד. כמו כן, טרם ברור האם ההשתתפות באירוע תתבצע לפי המדינה (כמקובל באירועים אולימפיים) או לפי קבוצות שקמו ביוזמה פרטית כמקובל באיספורטס, שם רואים לעיתים קרובות קבוצות עם סגל ממספר מדינות שונות.

מיקוד האירוע הוירטואלי הראשון של הועד האולימפי דווקא בענפי ספורט שוליים יחסית מרמז כי מדובר בניסוי כלים זהיר. תומכת בהשערה זו גם הודעת הועד האולימפי שאם האירוע יעבור בהצלחה, גם פיפ"א וגם פיב"א (פדרציית הכדורסל העולמית), כמו גם פדרציות בינלאומיות בטניס ובטאקוונדו הביעו עניין בהשתתפות באירועי איספורטס בהמשך. הועד האולימפי התנגד בעבר לכל הצעה לקיים תחרויות בתחום האיספורטס, לרוב עם נימוקים כלליים כגון "זהו לא הזמן המתאים".

באופן רשמי, ה-Olympic Virtual Series מתקיימים כאירוע מקדים לאולימפיאדת הקיץ, האמורה להיערך בטוקיו ב-2021, לאחר שנדחתה בשנה בעקבות הקורונה. עתיד האולימפיאדה נראה כעת רעוע, לאור העובדה שיפן נמצאת בעיצומו של גל שלישי חמור לקורונה – דבר שייתכן ותרם לשינוי העמדה של הועד האולימפי בנוגע לאיספורטס.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות