אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר התקשורת דורש ממנדלבליט לעצור את ההסתה נגד עיתונאים דוברות הכנסת

שר התקשורת דורש ממנדלבליט לעצור את ההסתה נגד עיתונאים

במכתבו מצביע איתן גינזבורג על ציוצים בטוויטר של שמעון ריקלין, המקורב לראש הממשלה: "הזדעזעתי למקרא אמירות שיש בהן חשש כבד להסתה לאלימות נגד עיתונאים"

16.05.2021, 17:52 | רועי ברגמן

שר התקשורת איתן גינזבורג (כחול לבן) פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לבחון התבטאויות טוויטר חריפות מצד שמעון ריקלין - המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו - נגד עיתונאים. עד כה לא נשמעה כל הסתייגות מצד נתניהו בנושא, ובנו יאיר אף עודד יציאה להפגנות נגד אבי וייס, מנכ"ל חדשות 12. 

גינזבורג מציג שני ציטוטים מציוציו של ריקלין, המבטאים הסתה לאלימות נגד עיתונאים: "התקשורת הישראלית היא הגורם העיקרי לאנרכיה ולהתפרעויות במדינת ישראל"; ו"רוצה להציע לחבר בימין מינוח חדש לאלו שבתקשורת 11, 12, 13 ובשמאל הקיצוני לא אומרים מילה נגד ההתפרעויות. אני מציע לקרוא להם תומכי טרור. דעתכם?"

גינזבורג כתב למנדלבליט: "כשר התקשורת, ודווקא כמי שמאמין שתקשורת חופשית ומאוזנת היא נכס דמוקרטי שיש להגן עליו, הזדעזעתי למקרא אמירות אלו שיש בהן חשש כבד להסתה לאלימות נגד עיתונאים, מעשה חמור שלא יעלה על הדעת".


איתן גינזבורג, דוברות הכנסת איתן גינזבורג | דוברות הכנסת איתן גינזבורג, דוברות הכנסת


עוד כתב גינזבורג: "חלק מעיתונאים אלו אף נושאים בתפקידם במסגרת היותם עובדי ציבור המוגנים ביתר שאת על ידי חוק העונשין, כמי שממלאים תפקיד ונותנים שירות לציבור מטעם גוף המספק שירות לציבור". 

גינזבורג קרא למנדלבליט לבחון את הדברים ולהפעיל את מערכת אכיפת החוק כדי למגר בנחישות כל סכנה כזו, בטרם תתממש. 

בתגובה למכתב של גינזבורג צייץ ריקלין: "כאשר תקפו אותי בהבימה, שר התקשורת לא אמר מילה. כאשר אני טוען שהתקשורת תומכת בחלקה בטרור הוא שולח מכתב ליועמ"ש. במשך שנים הבהירו לנו שמי שמנסה למצוא נימוקים למה גבר מכה אישה הוא למעשה תומך באלימות נגד נשים. אותו הדבר לגבי מי שמחפש נימוקים משונים למה הטרור פוגע בנו, במקום לגנות אותו". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות