אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינוביד מתקדמת לוול סטריט: חתמה על המיזוג עם חברת הספאק צילום: David Pexton

נחשף בכלכליסט

אינוביד מתקדמת לוול סטריט: חתמה על המיזוג עם חברת הספאק

החברה הישראלית תקבל 403 מיליון דולר במיזוג עם חברת הספאק של קבוצת ההשקעות ION - העיסקה משקפת לאינוביד שווי של 1.3 מיליארד דולר

24.06.2021, 15:00 | גולן חזני

צעד נוסף בדרך של אינוביד לשוק של ניו יורק: חברת הספאק של קבוצת ההשקעות ION חתמה על מיזוג עם החברה הישראלית - המו"מ בין החברות נחשף בכלכליסט.


קראו עוד בכלכליסט:


אינוביד תקבל 403 מיליון דולר במיזוג, סכום הגיוס של הספאק יחד עם הסכום שאליו מתחייבים הגופים המוסדיים - העיסקה משקפת לאינוביחד שווי של 1.3 מיליארד דולר

200 מיליון דולר מהסכום של ההשקעה יכנסו לקופת החברה, 163 מיליון דולר יועברו לרכישת מניות מבעלי המניות הקיימים, ו-40 מיליון דולר ישמשו להוצאות עיסקה. בין המשקיעים במיזוג הקרנות פידליטי ובארון קפיטל.

אינוביד הוקמה ב-2008 על ידי צביקה נטר, טל חלוזין וצחי זגדון. הסטארט-אפ פיתח טכנולוגיה המאפשרת למפרסמים להזרים פרסומות וידאו דרך האינטרנט למכשירים והתקנים שונים. בין לקוחות החברה שמעסיקה 370 עובדים (85 בישראל) טויוטה, דיסני ומקדונלדס. עד למיזוג גייסה החברה 95 מיליון דולר ביניהן מחברת סיסקו. 

הכנסות החברה ב-2020 עמדו על  על 69 מיליון דולר, צמיחה של 21%. ב-2020 הפסידה החברה 700 אלף דולר. מספר הפרסומות המוגשות ע״י הפלטפורמה של אינוביד לטלוויזיות חכמות גדל ביותר מ-70% מתחילת 2021 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020.

 בנק ההשקעות אברקור ליווה את העיסקה. חברת ספאק נוספת של חברת ההשקעות ION גייסה בפברואר 253 מיליון דולר.

אינוביד מתכננת להגדיל את היתרון הטכנולוגי שלה בשוק ה CTV באמצעות שיתופי פעולה נוספים עם ספקיות תוכן בינלאומיות מובילות ופיתוח מוצרם ויכולות חדשים. זאת במטרה לחזק את התשתיות הטכנולוגיות שתומכות במעבר המפרסמים הגדולים בעולם מפרסום בטלוויזיה לינארית לפרסום בטלוויזיה דיגיטלית חכמה.


טל חלוזין מייסד אינוביד, צילום: David Pexton טל חלוזין מייסד אינוביד | צילום: David Pexton טל חלוזין מייסד אינוביד, צילום: David Pexton


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות