אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גאווה בוול סטריט: קרן סל חדשה מוקדשת לקהילת הלהטב"ק צילום: רויטרס

גאווה בוול סטריט: קרן סל חדשה מוקדשת לקהילת הלהטב"ק

קרן הסל LGBTQ100 ESG, הראשונה מסוגה, מאתרת את 100 החברות המשקפות בצורה הטובה ביותר את היעדים הסביבתיים, החברתיים והתאגידיים של הקהילה

06.06.2021, 15:05 | מערכת כלכליסט

בתזמון מושלם עם חודש הגאווה השיקו בוול סטריט קרן סל ראשונה המוקדשת לקהילת הלהטב"ק.

קראו עוד בכלכליסט:


קרן הסל LGBTQ100 ESG הושקה על ידי ProcureAM בשיתוף עם LGBTQ Loyalty Holdings. זוהי הקרן הראשונה מסוגה שמשתמשת בנתונים מקהילת הלהטב"ק כדי לאתר את מאה החברות המובילות שתואמות בצורה הטובה ביותר עם היעדים הסביבתיים, החברתיים והתאגידיים של הקבוצה. 

החברות הנסחרות בסל  כוללות את אסתי לאודר, פייסבוק, סטרבאקס, פייפאל, ויזה ועוד. 

מאחורי קרן הסל עומד בוב טול, ממייסדי Procure Holdings. לדבריו, הם נקטו בגישה ייחודית לבחירת החברות, זאת בניגוד לקרנות מסורתיות שמשתמשות בניתוח כמותי בלבד. 

"המבנה יצא לדרך עם מעל אלף חברות, והדבר הראשון שעשינו היה לסנן אותם מבחינת הכללה ויעדים חברתיים, סביבתיים ותאגידיים באמצעות הסטנדרטים שהציב האו"ם", אמר בריאיון ל-CNBC. "חברי הקהילה הם מאד נאמנים, כך שלמדד הזה יש רכיב סנטימנטלי גם כן". 

לפי אנדרו מקורמונד, מנהל חברת WallachBeth המספקת שירותים פיננסים לחברות, קרן הסל הזו הושקה כעת בזכות הגל החדש של משקיעים, שלדבריו מורכב ממשקיעים צעירים יותר שחשוב להם החיבור בין יעדים חברתיים והשקעות. 

עוד הוסיף כי הצעירים הללו מטפסים במעלה סולם הדרגות בחברות המובילות. "אם החברות הללו תומכות בהכללה ולא בהדרה ובכוח עבודה מגוון, אז הן ימשכו את העובדים המוכשרים ביותר", הדגיש. "עובדים מוכשרים פירושם שהחברה מפגינה ביצועים טובים יותר". 


צילום: רויטרס צילום: רויטרס צילום: רויטרס


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות