אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביקוש לתוכנה בארץ ממשיך לתדלק את הענקיות: רבעון מוצלח לוואן ומטריקס צילום: שאטרסטוק

הביקוש לתוכנה בארץ ממשיך לתדלק את הענקיות: רבעון מוצלח לוואן ומטריקס

וואן טכנולוגיות, שהשלימה את רכישת טלדור בפברואר, רשמה זינוק של 52% בהכנסות ברבעון הראשון ושל 70% ברווח הנקי; הכנסות מטריקס עלו ב-13.8%

12.05.2021, 19:43 | חזי שטרנליכט


שתיים מחברות ה-IT הגדולות בבורסה של תל אביב מסכמות רבעון מוצלח. 


קראו עוד בכלכליסט:


וואן טכנולוגיות רשמה תוצאות שיא ברבעון ראשון, לאחר שהשלימה את רכישת טלדור בפברואר הנוכחי. ההכנסות ברבעון צמחו בכ-52% לכ-657 מיליון שקל והרווח הנקי עלה בכ-70% לכ-35 מיליון שקל. 

איחוד תוצאות טלדור הביא באופן טבעי לעלייה ברמת ההכנסות והרווח ברבעון, אך הצמיחה האורגנית שלה נרשמה בכל מגזרי הפעילות, וממשיכה את הצמיחה של 2020.מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, צילום: יונתן בלום מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס | צילום: יונתן בלום מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, צילום: יונתן בלום


גם בניכוי תוצאות טלדור, הציגה וואן טכנולוגיות רבעון מוצלח. ההנכסות שלה צמחו בכ-22% לכ-525 מיליון שקל. הרווח הגולמי של וואן ברבעון, ללא השפעת רכישת טלדור, עלה בכ-12% לכ-82 מיליון שקל. הרווח התפעולי של וואן ברבעון, ללא השפעת רכישת טלדור, עלה בכ-20% לכ-37 מיליון שקל, ואילו הרווח הנקי של וואן, ללא השפעת רכישת טלדור, עלה בכ-31% לכ-26.9 מיליון שקל.


עדי אייל מנכ"ל וואן, צילום: חזי רגב עדי אייל מנכ"ל וואן | צילום: חזי רגב עדי אייל מנכ"ל וואן, צילום: חזי רגבגם עבור מטריקס היה זה רבעון מוצלח. אמנם ההכנסות שלה צמחו בשיעור מתון יותר מאלה של וואן, גם כשהיא ללא טלדור, ועלו ב-13.8% ל-1.1 מיליארד שקל; אך החברה בניהולו של מוטי גוטמן רשמה בשורה התחתונה עלייה של 28% ברווח  הנקי שהסתכם בכ-55.1 מיליון שקל. השיפור ברווחיות, על אף המשך מגמת עליית השכר במגזר התוכנה, נבע בין היתר מגידול בהיקף הפעילות וחסכונות תפעוליים כתוצאה מהמעבר לעבודה היברידית ועלייה בפריון העבודה.

וואן עלתה היום ב-5.5% -  המניה השלישית בגובה העלייה במדד ת"א 125; ומטריקס טיפסה ב-4.1%. שווי השוק של וואן עומד על 3.09 מיליארד שקל, ושל מטריקס -על כ-5.31 מיליארד שקל.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות