אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ליברמן יעלה חזרה את תנאי הסף למנהל רשות החברות צילום: אלעד מלכה

נחשף בכלכליסט

האם ליברמן יעלה חזרה את תנאי הסף למנהל רשות החברות

השר לשעבר דודי אמסלם ביקש למנות את מיכל רוזנבוים למנהלת רשות החברות והנמיך את תנאי הסף. מינויה נעצר ע"י היועץ המשפטי לממשלה בשל הבחירות - כעת בנציבות שירות המדינה מבקשים להעלות אותם

17.06.2021, 08:05 | צבי זרחיה

בזמן הקרוב יעלה מחדש על הפרק מינויו של מנהל או מנהלת לרשות החברות הממשלתיות, לאחר שהרשות תחזור בהליך חקיקה למשרד האוצר ממשרד הדיגיטל והסייבר שנסגר עם הקמת הממשלה החדשה.


קראו עוד בכלכליסט:


שמה של מיכל רוזנבוים - מי שביקשה להתמנות בעבר לתפקיד מבקרת המדינה ונחשבת מקורבת ליהודות התורה ואף מייצגת בימים אלה את מוטי בבצ'יק, עוזרו של השר לשעבר יעקב ליצמן, בפרשה הנחקרת במשטרה - שב ועולה כמועמדת בולטת. רוזנבוים אומרת בתגובה ל"כלכליסט" כי אם תוקם ועדת איתור היא תחליט אם להגיש מועמדות. 


שר האוצר אביגדור ליברמן, צילום: דוברות האוצר שר האוצר אביגדור ליברמן | צילום: דוברות האוצר שר האוצר אביגדור ליברמן, צילום: דוברות האוצר


רוזנבוים (45) היא בעלת משרד פרטי לעריכת דין ויועצת משפטית חיצונית לאיגוד התאגידים העירוניים, שמאגד את כלל החברות הכלכליות והעמותות העירוניות, ויועצת משפטית לכמה רשויות מקומית. היא נחשבת בעלת קשרים ענפים לפוליטיקאים כולל שר האוצר אביגדור ליברמן. רוזנבוים היא בת זוגו של היועץ האסטרטגי אלי קמיר, לשעבר עיתונאי ב"מעריב" שנחשב מקורב לליברמן. 

ב־2019 הומלצה רוזנבוים על ידי ראש עיריית ירושלים משה ליאון, שנחשב מקורב מאוד לליברמן, כמועמדת לתפקיד מבקר המדינה. ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו שקל את המינוי אך לבסוף החליט לתמוך במתניהו אנגלמן.


עו"ד מיכל רוזנבוים. מקורבת לפוליטיקאים, צילום: אלעד מלכה עו"ד מיכל רוזנבוים. מקורבת לפוליטיקאים | צילום: אלעד מלכה עו"ד מיכל רוזנבוים. מקורבת לפוליטיקאים, צילום: אלעד מלכה

בנוסף מקורבת רוזנבוים ליו"ר חברת אחוזת החוף בתל אביב ומנכ"ל חברה קדישא תל אביב אברהם מנלה. מנלה הוא שותף בחברת צ'יינה מוטורס לצדו של איציק קויפמן, מראשי סניף הליכוד בירושלים, שנחשב מקורב לליברמן גם כן. מלשכתו של ליברמן נמסר כי "מינויים יתפרסמו באופן מסודר". 

אתמול דחה בג"ץ את עתירתו של השר לשעבר דודי אמסלם נגד נציב שירות המדינה ונגד היועץ המשפטי לממשלה שהוגשה לאחר שהנציב והיועמ"ש הקפיאו את ועדת האיתור שביקש למנות אמסלם לאיוש מנהל רשות החברות הממשלתיות. דבר כינוס הועדה פורסם יממה לפני פיזור הכנסת, בסוף דצמבר 2021 ולצד זאת פורסמו תנאי סף מקלים לתפקיד. 

 גורמים ממשלתיים טענו כי הנמכת הקריטריונים למשרת מנהל רשות החברות נועדה לאפשר את התמודדותה של רוזנבוים. לדבריהם, הנציבות תקבע כללי סף חדשים למשרה, אולם השר ליברמן יוכל להתערב בהם. שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות