אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאוי רשמה זינוק ברווח, אך הסכסוך בין האחים המייסדים מכביד על שווייה בשוק צילום: עמית שעל

נאוי רשמה זינוק ברווח, אך הסכסוך בין האחים המייסדים מכביד על שווייה בשוק

חברת האשראי החוץ-בנקאי, הרביעית בגודלה בישראל, רשמה עלייה של 44.5% ברווח הנקי; אך הריב המשפטי בין האח דורי, שמשמש כמנכ"ל, לאחיו שאול, ששימש כיו"ר ועזב את החברה - מעניק לה תמחור חסר בשוק, למרות ביצועיה החזקים ברבעון. "אני לא יכול להסביר את התמחור הזה, זה עקום. זו טעות וזה יתוקן", אמר דורי

27.05.2021, 15:00 | אלמוג עזר

הרווח הנקי של חברת האחים נאוי זינק ל-23 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2021, לעומת 15.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - עלייה של 44.5%. ההכנסות לעומת זאת הסתכמו ברבעון האחרון ב-36.6 מיליון שקל, לעומת 40.1 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה של 11%. 


קראו עוד בכלכליסט:


פעילות האחים נאוי כוללת בעיקר המרת צ'קים דחויים למזומן והלוואות קצרות טווח לעסקים. בחודשים האחרונים המנכ"ל דורי נאוי פועל להקטין את הסיכון בתיק האשראי, ובעקבות זאת ההלוואות קצרות הטווח מהוות 76% נכון לסוף מרץ. 


דורי נאוי, המנכ"ל ואחד ממייסדי קבוצת אחים נאוי בע"מ, צילום: עמית שעל דורי נאוי, המנכ"ל ואחד ממייסדי קבוצת אחים נאוי בע"מ | צילום: עמית שעל דורי נאוי, המנכ"ל ואחד ממייסדי קבוצת אחים נאוי בע"מ, צילום: עמית שעל


במהלך הרבעון הראשון של השנה גדל תיק הלקוחות של החברה ב-178 מיליון שקל לכדי 2 מיליארד שקל, ושיעור הריבית הממוצע בו הוא 7.3%. ההון העצמי של החברה מסתכם ב-601 מיליון שקל. 

בימים אלו מנהלת החברה משפט נגד שאול נאוי, מקים החברה והיו"ר לשעבר (ואחיו של דורי), בטענה כי הקים חברה מתחרה בניגוד להסכמים תוך גניבת סודות מסחריים. מאז עזיבת שאול, פעל דורי להגדיל את חלקו בחברה, והיום מחזיק בה בשיעור של 44.4%. 

שוק האשראי החוץ-בנקאי הפך בשנה האחרונה לאחד מהענפים הצומחים בבורסה, עם הנפקת חברות לצד עליית שווי של חברות נסחרות קיימות. שווי הענף כיום מהווה 6.2 מיליארד שקל. 

היום מניית נאוי נסחרת בעליות של יותר מ-4%. מתחילת השנה עלתה מניית האחים נאוי ב-34.5%, ושווי השוק של החברה מסתכם ב-744 מיליון שקל. חברת האשראי החוץ-בנקאי היא הרביעית בגודלה בענף לאחר מימון ישיר (1.7 מיליארד שקל), אס. אר. אקורד (928 מיליון) ופנינסולה (850 מיליון). 

מבין החברות המוזכרות מחזיקה האחים נאוי את תיק האשראי הגדול ביותר, ושנייה ברווחיה רק למימון ישיר, שסגרה את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 46 מיליון שקל. 

תמחור החסר של החברה (השווי ההוגן שהחברה טוענת שמגיע לה לאור ביצועיה) למול המתחרות נובע ממריבת האחים המתוקשרת וחוסר היציבות הניהולית מאז אמצע שנה שעברה, אז החל מאבק האחים עם הודעת העזיבה של שאול נאוי. "אני לא יכול להסביר את התמחור הזה, זה עקום. זו טעות וזה יתוקן", אומר דורי נאוי. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות