אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ ש"ילד הפלא" אידו ג'ינו הקים בגיל 17 גייס כבר יותר מ-120 מיליון דולר צילום: Damian Marhefka

הסטארט-אפ ש"ילד הפלא" אידו ג'ינו הקים בגיל 17 גייס כבר יותר מ-120 מיליון דולר

פגישה מקרית ב-2015 עם דב מורן איפשרה לנער אידו ג'ינו - כיום בן 23 - להקים את הסטארט-אפ RapidAPI. כעת גייסה החברה 60 מיליון דולר - מה שמעמיד את סך הגיוסים שלה עד היום ב-122.5 מיליון דולר

21.04.2021, 18:57 | מאיר אורבך

"ילד הפלא" ממשיך לגייס: חברת RapidAPI, שהקים אידו ג'ינו כשהיה בן 17 בלבד, גייסה 60 מיליון דולר בסבב C. את סבב הגיוס הובילה חברת ההשקעות גרין ביי (Green Bay) והוא כולל משקיעה חדשה בחברה - קרן הצמיחה סטרייפס Stripes. 

המשקיעים הקיימים כוללים את קרן גרוב הישראלית של דב מורן, שגם היה המשקיע הראשון בחברה, מאריוס נאכט, יזם צ׳ק פוינט הישראלית, ויולה צמיחה, קרן אנדריסן-הורוביץ מעמק הסיליקון, DNS קפיטל, ו-M12 (זרוע ההשקעות של חברת מיקרוסופט). סך הכל גייסה החברה, כולל הסבב הנוכחי, כ-122.5 מיליון דולר.


אידו ג׳ינו מייסד ומנכ״ל  RapidAPI, צילום: Damian Marhefka אידו ג׳ינו מייסד ומנכ״ל RapidAPI | צילום: Damian Marhefka אידו ג׳ינו מייסד ומנכ״ל  RapidAPI, צילום: Damian Marhefka

 RapidAPI הוקמה ב-2015 בידי ג'ינו (23), בעת שהיה בן 17 בלבד. ג'ינו, המתגורר כיום בעמק הסיליקון, הקים את החברה בתמיכת גרוב בונצ'רס ודב מורן, שגילה את הכישרון הצעיר לגמרי במקרה. מורן שימש כשופט בתחרות האקתון לבני נוער, שבה השתתף ג'ינו, וכך גילה אותו.

כיום מעסיקה החברה שמשרדיה בתל אביב ובארה"ב כ-50 עובדים בארץ ועוד 50 בכל העולם. היא פיתחה פלטפורמה המשמשת מיליוני מפתחים לאיתור, בדיקה והתחברות לממשקי API.

הגיוס מגיע בעקבות שנה של צמיחה מואצת עבור החברה. במהלכה חברות רבות הגבירו את ההשקעה בשירותים דיגיטליים בעת שחנוית ושרותים פיזיים נסגרו בעקבות מגפת הקורונה, מגמה שהגדילה את ההשקעה בכלי פיתוח תוכנה ודחפה חברות רבות לאמץ את הפלטפורמה של RapidAPI.

הכסף שגויס ישמש את החברה כדי לתמוך בקהילת המפתחים אשר משתמשת במוצר הציבורי של החברה, וכן את המשך פיתוח גרסת ה-Enterprise של המוצר, ה- Enterprise Hub. ה-APIs הינם שירותים שמפתחים יכולם לחבר לאפליקציות ותוכנות שהם מפתחים - וזאת במקום לפתח את אותם יכולות בעצמם.

במהלך 12 החודשים האחרונים, RapidAPI חוותה צמיחה משמעותית בשימוש בפלטפורמה שלה. לחברה יש כ-3 מיליון מפתחים המשתמשים בפלטפורמה ובמהלך השנה האחרונה התווספו יותר מ-750,000 מפתחים חדשים. בנוסף, ישנם כיום יותר מ-35,000 ממשקי API במרקטפלייס, כפול ממספר הממשקים בתקופה המקבילה אשתקד. 

כמות המנויים בתשלום לממשקי API עלתה גם היא בשנת 2020, כש-12,000 מנויים חדשים נוספו לפלטפורמה. תחום נוסף של צמיחה משמעותית הוא בשירות ה- RapidAPI for Teams. שירות זה מאפשר למפתחים ליצור מרחב עבודה פרטי על מנת לשתף פעולה ביצירת ממשקי API ומיקרו שירותים פנימיים בתוך הצוות. כיום יש יותר מ-55,000 צוותים המשתמשים בשירות.

אידו ג׳ינו, מייסד ומנכ״ל RapidAPI: ״כיוון שממשקי API הופכים לאבני היסוד של המהפכה הדיגיטלית המתרחשת בכל תחומי התעשייה, אנחנו רואים מעבר מהותי לפלטפורמות API וכלים כמו RapidAPI. שימוש ב-API מאפשר לחברות לפתח תוכנה באופן מהיר יותר ולהגיב לתנאי שוק המשתנים כל הזמן. בשנה האחרונה נוכחנו שהמעבר לערוצים דיגיטליים זו לא אופציה - זה הכרח. חברות שבמשך שנים זנחו את הערוצים הדיגיטליים נשארו סגורים מאחור. לפתע כל חברה הבינה את החשיבות של השקעה בתשתית התוכנה - וחברות רבות הגיעו אלינו לעזרה.

"במהלך השנה השקענו בצורה משמעותית בפלטפורמה שלנו, הוספנו יכולות של בדיקות API ועיצוב API באמצעות הרכישה של Paw בחודש פברואר. המימון הנוסף יאפשר לנו להמשיך ולבנות פלטפורמת API גמישה ולשרת את קהילת המשתמשים שלנו. אנחנו מתכוונים להכפיל את הצוות במהלך השנה מ-100 ל-200 אנשים, כחצי מהם בישראל״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות