אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אזורי הביקוש – כיצד ההיצע הגדול של מתחמי פינוי בינוי ישפיע על המחירים?

יותר ויותר מתחמי פינוי בינוי נבנים ברחבי הארץ. מה השפעתם על מחירי הדיור ועל שוק המימון? פולי טטרו עם ההסברים

14.06.2021, 09:43 | בשיתוף מערכת שורת הרווחהביקוש למתחמי פינוי בינוי בכל רחבי הארץ הולך ועולה. בתל אביב לבדה ישנם כיום מעל 40 מתחמי פינוי בינוי בשלבי רישוי/ היתר שונים, וגם הפריפריה נואשת ליחידות דיור, וכפי שנוכחנו לאחרונה במבצע "שומר החומות" – גם למיגון. 

במציאות הנוכחית, מתחמי פינוי בינוי הם ללא ספק הדרך האפקטיבית ביותר להעלאת היצע הדיור, בעיקר במרכזי ערים ובאזורי ביקוש, אך האם עליית ההיצע עשויה – כפי שאולי היינו מצפים - להוביל לירידת מחירים? פולי טטרו, מנכ"ל שותף בלידר טופ קפיטל, המתמחה במימון פרויקטים בנדל"ן, מסביר מדוע ההיצע הגדול של מתחמי פינוי בינוי עשוי להוביל להתמתנות בקצב עליית המחירים אבל לא להוזלה שלהם, ומספר על השינויים הצפויים בעקבות המגמה הנוכחית גם בענף המימון.

לדבריו של טטרו, ענף המימון עסק עד כה בעיקר במימון של פרויקטים קטנים, אך כיום, כשכל פרויקט פינוי בינוי הוא מגה-פרויקט בן 100 יחידות דיור והרבה יותר, נדרשת היערכות מחודשת גם בענף המימון, על מנת לספק ליווי ותמיכה ראויים גם לפרויקטים גדולים יותר. כיצד הדבר צפוי להשפיע על גופי המימון החוץ בנקאיים, שחוו בשנים האחרונות צמיחה משמעותית בעיקר בזכות מימון פרויקטים קטנים? צפו

לפרטים נוספים>>


--


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות