אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ארגון הבריאות: "קצב ההדבקה העולמי - קרוב לשיא" צילום: אי פי איי

יו"ר ארגון הבריאות: "קצב ההדבקה העולמי - קרוב לשיא"

לדברי טדרוס אדהנום גברהיסוס, מספר הנדבקים החדשים מתקרב לשיא מאז פרוץ הקורונה - והוא מוכפל בכל שבוע בחודשיים האחרונים

16.04.2021, 16:14 | חדשות חוץ

טדרוס אדהנום גברהיסוס,  יו"ר ארגון הבריאות העולמי (WHO), מזהיר מפני מגמה מטרידה של עלייה במספר הנדבקים בקורונה, שמובילה לכך שמספר הנדבקים החדשים ברחבי העולם מתקרב לרמתו הגבוהה ביותר מאז פרצה המגפה. "ברחבי העולם, מספר הנדבקים והמתים ממשיך לעלות בקצב מדאיג", אמר בתדרוך לעיתונאים שהתמקד במצב בפפואה גינאה החדשה ואזור מערב הפסיפיק. 


קראו עוד בכלכליסט:


לדבריו, "מספר המקרים החדשים בכל שבוע ברחבי העולם כמעט והוכפל בחודשיים האחרונים, כך שאנחנו קרובים לשיעור ההדבקות הגבוה ביותר שחווינו עד כה במגפה. מדינות מסוימות שהצליחו להימנע מהידבקויות נרחבות חוות כעת עלייה חדה במספר הנדבקים". כדוגמה לכך הוא ציין את פפואה גינאה החדשה. 


טדרוס אדהנום גברהיסוס, צילום: אי.אף.פי טדרוס אדהנום גברהיסוס | צילום: אי.אף.פי טדרוס אדהנום גברהיסוס, צילום: אי.אף.פי


לדברי גברהיסוס, סוכנות האו"ם שבראשה הוא עומד תמשיך להעריך את התפתחות משבר הקורונה "ולהתאים את ההמלצות" שלה בעניין. עוד אמר כי ועדת החירום של הארגון מתוכננת להתכנס ביום חמישי כך שההמלצות יעברו ביום שני.

עד כה, מעל 139 מיליון אנשים דווחו כנדבקים בקורונה ברחבי העולם, כולל 2.9 מיליון מתים, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. בארגון הבריאות הכריזו על מגפה עולמית ב-11 במרץ בשנה שעברה. 

בתוך כך, יוזמת COVAX שמטרתה להשיג לכל המדינות גישה שיוויונית לחיסונים נגד קורונה לא מצליחה לעמוד ביעדים. בארגון הבריאות תכננו לספק קרוב ל-100 מיליון מנות חיסונים לאנשים ברחבי העולם עד סוף מרץ, אך עד כה סופקו רק 38 מיליון מנות במסגרת המיזם. בארגון מסרו כי הם מקווים שהיוזמה תצליח  לצמצם את הפערים בחודשים הקרובים, אך גינו את "חוסר האיזון המטריד" בחלוקת החיסונים בין המדינות עם ההכנסות הגבוהות והמדינת עם ההכנסות הנמוכות. בארגון גם העבירו ביקורת על מדינות שהשיגו חוזים משל עצמן מחוץ ליוזמה מסיבות פוליטיות או מסחריות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות