אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות מבנה: שחיקה קלה בהכנסות לצד עלייה של כמעט 23% ברווח הנקי צילום: תומר לוי

דו"חות מבנה: שחיקה קלה בהכנסות לצד עלייה של כמעט 23% ברווח הנקי

חברת הנדל"ן המניב הצליחה לרשום עלייה ברווחיות (FFO) ברבעון הראשון, שנבעה מירידה בהוצאות המימון; מבנה אף מתרחבת לתחומים נוספים כמו הפעלת פאנלים סולאריים; החברה העלתה את תחזית ההכנסות והרווח השנתית שלה

26.05.2021, 12:45 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן מבנה, המנוהלת על ידי דודו זבידה, רשמה שחיקה מתונה בהכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) ברבעון הראשון לנוכח השלכות הקורונה. אך בניגוד לחברות הנדל"ן המניב האחרות, הצליחה לרשום עלייה ברווח התזרימי התפעולי (FFO). בין הסיבות לעלייה ב-FFO של החברה: ירידה בהוצאות המימון ופעילות בתחומים שאינם מניבים כמו מכירת דירות מגורים והכנסות מהפעלת פאנלים סולאריים.


קראו עוד בכלכליסט:


ה-NOI של מבנה ברבעון הראשון הסתכם ב-146 מיליון שקל, ירידה של 2.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. השלכות הקורונה על החברה הסתכמו בפגיעה ב-NOI בהיקף של 9 מיליון שקל. ה-NOI מהשכרת נכסים בחו"ל ירד בשיעור חד יותר של 13.8%. בשורה התחתונה הרווח הנקי של מבנה טיפס בשיעור של 22.7%, בין היתר הודות לירידה בהוצאות המימון של החברה ושיערוכים חיוביים בערך הנדל"ן להשקעה בהיקף גדול מברבעון המקביל.


דודו זבידה, מנכ"ל מבנה, צילום: יריב כץ דודו זבידה, מנכ"ל מבנה | צילום: יריב כץ דודו זבידה, מנכ"ל מבנה, צילום: יריב כץ


"אנו נמצאים כיום בכל הסגמנטים הרלוונטיים בתחום הנדל"ן", ציין מנכ"ל מבנה דודו זבידה בשיחה עם "כלכליסט". "ראינו בתקופת הקורונה שהתוכנית שלנו, שגובשה לפני כשנתיים, עבדה נכון, מאחר שהורדנו את החשיפה הגדולה שלנו לתחום כזה או אחר. בשנה שחלפה חיזקנו את תחום הדיור להשכרה, משום שראינו שיש לנו ערך מוסף בתחום הן ביכולות הפיננסיות והן בניהול והשיווק".

בנוגע לתחום המסחר, הוסיף זבידה: "בעבר התרכזנו במתחמי קניות פתוחים שאינם מבוססים על אופנה, אלא על שוכרי עוגן משמעותיים בתחומים שונים כמו מרכולים, בתי מרקחת ורשתות DIY. הקורונה הוכיחה שצדקנו בענק, כי לכל אורך התקופה עבדנו כל הזמן. כעת אנחנו ממשיכים באותה אסטרטגיה, אנחנו לא נשנה כיוון לתחום הקניונים הסגורים והאופנה".

מבנה העלתה את הרף התחתון של התחזיות שלה ל-NOI ול-FFO לשנה הקרובה ב-3 מיליון שקל, בהשוואה לתחזיות שנתנה בסיכום 2020. החברה צופה כעת כי ה-NOI בשנת 2021 ינוע בטווח של 652 עד 663 מיליון שקל. החברה מעריכה כי ה-FFO לשנה הקרובה ינוע בין 412 ל-428 מיליון שקל. 

שתי עסקאות בולטות ביצעה מבנה אחרי הרבעון הראשון. הראשונה היא סגירת הפוזיציה במניות קרן הריט סלע קפיטל נדל"ן. מבנה מכרה במאי בעסקה מחוץ לבורסה את המניות תמורת 105.3 מיליון שקל, וגרפה רווח של 26 מיליון שקל מהמכירה ומהדיבידנדים שקיבלה במהלך החזקת המניות.

בתחילת מאי התקשרה מבנה בהסכם עם חברת הנדל"ן שבשליטת יעקב אטרקצ'י – אאורה. מבנה רכשה פעילות דיור למגורים בהיקף של כ-750 מיליון שקל, שאותה תכננה אאורה להנפיק באמצעות קרן ריט. הפעילות כוללת 290 יחידות דיור להשכרה, כ-4,000 מ"ר שטחי מסחר של הפרויקטים ומעונות סטודנטים.

מניית מבנה נסחרת בעלייה של 1.7% בבורסה למחיר המגלם לחברה שווי שוק של 7.94 מיליארד שקל. המניה עלתה ב-40.8% במהלך 12 החודשים האחרונים, ומתחילת 2021 ב-16.7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות