אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאמיט מכרה את מרבית נכסיה בגרמניה תמורת מיליארד יורו צילום דוד הכהן

סאמיט מכרה את מרבית נכסיה בגרמניה תמורת מיליארד יורו

חברת הנדל"ן המניב נשארת עם נכסים בשווי 600 מיליון יורו בגרמניה, וממשיכה להיכנס בקצב מוגבר להשקעות בניו יורק; אתמול דיווחה סאמיט על עלייה קלה בהכנסות וירידה קלה ברווח ברבעון

01.06.2021, 12:33 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן המניב סאמיט שבשליטת זוהר לוי (45.4%) מוכרת חלק ניכר מהנכסים שלה בגרמניה לקרן השקעות בינלאומית תמורת מיליארד יורו (כ-4 מיליארד שקל). 

קראו עוד בכלכליסט:

סאמיט מוכרת נכסים המניבים דמי שכירות ברוטו בגובה של 208 מיליון שקל בשנה (52 מיליון יורו). השלמת העסקה צפויה להתבצע עד סוף החודש (יוני), לאחר השגת האישורים הרגולטוריים הנדרשים.

החברה לא צפויה לרשום רווח הון משמעותי שכן הנכסים שוערכו במהלך השנים לפי הוראות התקינה החשבונית, ונמכרו במחיר קרוב לערכם בספרים. 

לא מדובר בעזיבה מלאה של סאמיט את גרמניה, שכן לאחר השלמת העסקה, יוותרו בבעלות סאמיט נכסים בשווי כולל של כ-600 מיליון יורו במדינה. 

נכון להיום, בהתאם להערכות השווי האחרונות של החברה, דמי השכירות של הנכסים שיוותרו בידי סאמיט נמוכים בכ-24% משווי ההשכרה המלא שלהם במונחי שוק. בנוסף, בנכסים שיוותרו בידי החברה קיים פוטנציאל השבחה משמעותי הנובע מזכויות בניה בלתי מנוצלות בהיקף של כ-213 אלף מ"ר.

סאמיט החלה בחודשים האחרונים להיכנס בקצב מוגבר לארה"ב. החברה מתמקדת בעיקר בתחום הדיור להשכרה בעיר ניו יורק וסך הרכישות שביצעה עד כה, יחד עם צבר עסקאות נוספות המצויות בשלבי מו"מ, ושצפויות להיחתם בשבועות הקרובים, מסתכם כבר בכ-300 מיליון דולר. סאמיט מתכוונת להרחיב, במסגרת הסכמות עם שותף מקומי, את אחזקתה בבנייני מגורים להשכרה ברחבי העיר ניו יורק, לרבות ברובעים מנהטן, ברונקס, ברוקלין וקווינס. 

אמש פירסמה סאמיט את הדוחות הכספיים לסיכום הרבעון הראשון, שאותו סיימה עם רווח נקי של כ-29 מיליון שקל. ה-NOI (הכנסות מתואמות מדמי שכירות) עלה בשיעור מתון ל-96 מיליון שקל, וה-NOI מנכסים זהים (נכסים שהיו בבעלות החברה הן ברבעון המדווח והן ברבעון המקביל, המשמש להשוואה) עלה גם כן ל-95 מיליון שקל ברבעון שחלף. 

ה-FFO (נתון הרווח המתואם שנחשב לאומדן הרווח הרלוונטי בדוחות חברות נדל"ן מניב) לבעלי המניות ברבעון הסתכם בכ-51 מיליון שקל, ירידה קלה ביחס לרבעון המקביל אשתקד. שווי השוק של החברה עומד על 3.8 מיליארד שקל. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות