אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיבושים בים האדום: מנכ"ל אדידס מזהיר מעלויות גבוהות ועיכובים חנות אדידס בהונג קונג. | צילום: רויטרס

השיבושים בים האדום: מנכ"ל אדידס מזהיר מעלויות גבוהות ועיכובים

בשיחה עם אנליסטים אמר ביורן גולדן כי תעריפי השילוח הימי מזנקים בעקבות התקפות החות'ים, זאת בנוסף לשלושה שבועות שנוספים למסע בעקבותיהן ושגורמים לבעיות אספקה - בעיקר באירופה. עם זאת, הוא מאמין שהמצב ייפתר בקרוב ושהרווח התפעולי של החברה יוכפל השנה

01.02.2024, 11:44 | חדשות חוץ

מנכ"ל אדידס ביורן גולדן הזהיר כי השיבושים בים האדום בעקבות התקפות החות'ים פוגעות בשולי הרווח של החברה. בשיחה היום (ה') עם אנליסטים, הוסיף כי תעריפי השילוח ה"מזנקים" גורמים לעלויות גבוהות יותר, זאת בנוסף לעיכובים בקבלת הסחורה.

"בשלב זה התעריפים שוב מזנקים", אמר. "יש לנו חוזים למשלוחים עד סוף הקיץ, אך אם נרצה להוסיף משלוחים מעבר לכתוב בחוזים, או שנרצה להאיץ את זמן המשלוח, התעריפים לכך גבוהים מאוד".

גולדן הוסיף כי העיכוב במשלוחים עומד כעת על סביבות שלושה שבועות, והודה כי בעקבות זאת נרשמו מספר "בעיות באספקה", במיוחד באירופה. עם זאת, הוא ציין כי להערכתו השיבושים לא ימשיכו עוד זמן רב, וההשפעה על שולי הרווח תהיה מתונה.

ענקית ציוד הספורט הגרמנית חשפה גם תחזית להכפלת הרווח התפעולי השנה לסביבות 500 מיליון יורו (542.3 מיליון דולר), זאת לאחר שעבור 2023 דיווחה על רווח תפעולי של 268 מיליון יורו. עם זאת, ב-2022 לפני ניתוק הקשרים עם קנייה ווסט דיווחה החברה על רווח תפעולי של 669 מיליון יורו. באדידס הודיעו על הפסקת שיתוף הפעולה עם הראפר ומעצב האופנה בנובמבר 2022 בעקבות שורה של אמירות אנטישמיות שפרסם. בספטמבר האחרון הגן ביורן על השותף לשעבר, ובריאיון לפודקאסט בנובמבר טען כי הוא לא התכוון למה שאמר. "זו הייתה טעות מצערת", הוסיף, שגרמה לחברה "להפסיד את העסק הזה. אחד משיתופי הפעולה המצליחים ביותר בהיסטוריה שלנו...מאוד עצוב".

לפי הודעת החברה, התוצאות ברבעון הרביעי היו טובות מהתחזיות, זאת הודות להחלטה לא לבצע מחיקת שווי של 300 מיליון יורו למלאי הנותר של קולקציית ייזי של ווסט. אלא, בחברה העדיפו למכור את הסחורה במחיר עלות.

תגיות