אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כושר, תזונאית צמודה, בישול בריא וסדנאות מיינדפולנס: כך מקדמים ב"מגדל" אורח חיים בריא בקרב העובדים יח"צ

כושר, תזונאית צמודה, בישול בריא וסדנאות מיינדפולנס: כך מקדמים ב"מגדל" אורח חיים בריא בקרב העובדים

אחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל מציעה לעובדיה שלל פעילויות לקידום הבריאות בארגון: ״זה עושה דברים נפלאים לגיבוש של העובדים״. כתבה נוספת בסדרת "עובדים בריא – ארגון בריא"

14.09.2021, 09:21 | כלכליסט פרויקטים

גל זילברמן (48), אחראי מערכות מידע בחברת מגדל, ניסה בחייו כמעט כל דיאטה אפשרית. הוא מעיד שתמיד סבל ממשקל יתר ושלאורך השנים נע בין ירידות דרסטיות לעליות דרסטיות עוד יותר. ״אחרי שניסיתי באמת הכל והגעתי כבר למשקל של 140 ק״ג, כולל בעיות בריאות כמו בקע טבורי, הייתי מיואש נורא״, מספר זילברמן. הישועה הגיעה ממקום לא צפוי – מקום העבודה שלו.

תוכנית שומרי משקל שנפתחה במגדל אפשרה לזילברמן את הגמישות שחסרה לו בכל השיטות שניסה עד אז. ״הכל קורה בעבודה. לא צריך ללכת לשום מקום, לא צריך לשלם אלפי שקלים, פשוט מפנים שעה מהיום והולכים להיות חלק מקבוצה״, הוא מסביר. ״יש תחושה של ערבות הדדית, הבנה ותמיכה. אנשים שעברו בדיוק את מה שאני עברתי ומכירים את כל הקשיים והאתגרים. וכשזה לא לבד, פתאום זה הרגיש אפשרי״.

זילברמן הצליח להוריד 55 ק״ג ממשקלו, ולא פחות חשוב מכך: לשמור על המשקל כבר שלוש שנים. ״החיים שלי השתנו לגמרי. פתאום אפשר לקנות בגדים בנוחות, אני הרבה יותר מאוזן והפידבקים מהסביבה לא מפסיקים״.

מיקי שהם, גל זילברמן ואפרת רוזנברג, גל זילברמן מיקי שהם, גל זילברמן ואפרת רוזנברג | גל זילברמן מיקי שהם, גל זילברמן ואפרת רוזנברג, גל זילברמן

חברת מגדל היא אחת מבין 50 חברות מובילות במשק הישראלי, שנבחרו להשתתף בפרויקט ״עובדים בריאים, ארגון בריא״ של כלכליסט. רבות מהחברות נעזרות בחברה חיצונית שבונה עבורן תוכנית בריאות שנתית ומלווה אותן לאורך התהליך כולו.

הפרויקט נולד במטרה לקדם את ההשקעה בבריאותם של העובדים, ולייצר סטנדרט חדש שאליו יוכלו חברות וארגונים לשאוף בעתיד. החל מהיום, יפורסם בכלכליסט מדי שבוע פרופיל על אחת מהחברות שנבחרו.

מתאמנים מתי שרוצים

מגדל נחשבת לאחת מחברות הביטוח הגדולות והמובילות בישראל, המשרתת כ-2.3 מיליון לקוחות בתחומי הפנסיה, ההגנה הביטוחית וההשקעות. כבר ב-2012, כחלק מהדגש על אורח חיים בריא והפחתת מתחים, הקימה החברה בפתח תקווה חדר כושר חדשני שמיועד לעובדיה, וזמין משש בבוקר ועד עשר בלילה. העובדים מעידים שהגמישות בשעות מאפשרת להם להתאמן בנוחות, בהתאם לאילוצים השונים. הפעילות הזו היא רק חלק קטן מתוכנית הבריאות הארגונית של החברה.

מגדל- ארגון בריא, יח"צ מגדל- ארגון בריא | יח"צ מגדל- ארגון בריא, יח"צ

״מה שהפך כבר למסורת אצלנו הוא חודש בריאות שמתקיים בכל שנה״, מספרת מיקי שהם, מנהלת מחלקת הרווחה במגדל. ״במסגרת החודש מתקיימות הרצאות וסדנאות לכושר גופני, תזונה נכונה, בישול בריא וגם סדנאות מיינדפולנס וחוגי יוגה״. לצד אלה נהנים העובדים מתזונאית ארגונית שעובדת בצמוד למפעילי חדרי האוכל והקפיטריה, ודואגת לתפריטים מאוזנים ובריאותיים. החברה מפעילה גם כמה וכמה קבוצות בליגות השונות למקומות עבודה, כשרק לאחרונה קבוצת השייט סיימה במקום הראשון בתחרות הספורטיאדה. מדי שנה נערכות גם בדיקות סקר מקיפות לעובדים, שמאפשרות לקבל תמונת מצב מפורטת של מצבם הבריאותי. 

מיקי שהם, יח מיקי שהם | יח''צ מיקי שהם, יח

להיות קשובים לעובדים

לדברי שהם, הגיוון של תוכנית הבריאות הארגונית מאפשר לתת מענה לסוגים שונים של עובדים – בין אם הם מחפשים דרך לעסוק בספורט, ללמוד על אורח חיים בריא או להוריד במשקל. ״מה שחשוב לנו מאוד זו האווירה שנוצרת סביב כל הפרויקט הזה״, אומרת אפרת רוזנברג (28), רכזת הרווחה בחברה. ״זה מתחיל מלהיות קשובים לעובדים, להבין באמת מה הם הצרכים השונים ואז למצוא את הדרך הטובה ביותר לתת להם מענה״. 

רוזנברג מספרת על פידבקים בלתי פוסקים שמגיעים אליה מצד העובדים. המרגשים ביותר הם אלו שמדברים על שינוי אורח חיים כתוצאה מהפעילות של החברה. ״אני חושבת שברגע שמערכת שלמה עוטפת אותם בתפיסת עולם מסוימת, קל להם יותר לשלב את העקרונות שלה בתוך החיים שלהם. מעבר לבריאות, העיסוק בספורט עושה דברים נפלאים לגיבוש, לתחושת השייכות וההזדהות של העובדים עם החברה – וזה בונוס שהופך את העבודה כאן לקצת יותר כיפית ומיוחדת״.

הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נבחרו חברות המקדמות אורח חיים בריא בישראל. החברות נבחרו על ידי צוות שופטים מקצועי. 

לאתר מובמנט לחצו כאן>> שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות