אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבוצה השלישית במכרז אשכול רוצה לחזור למרוץ תחנת הכוח אשכול. הגדולה ביותר שתימכר במסגרת הרפורמה בחברת החשמל | צילום: גדי קבלו

הקבוצה השלישית במכרז אשכול רוצה לחזור למרוץ

הקבוצה של ג׳נריישן קפיטל, מבטח שמיר, אשטרום ורפק תקשורת שהגישה הצעה בגובה 6 מיליארד שקל ביקשה להצטרף להתמחרות המתוכננת על התחנה

05.07.2023, 21:21 | עדיאל איתן מוסטקי

הקבוצה של ג׳נריישן קפיטל, מבטח שמיר, אשטרום ורפק תקשורת רוצה לחזור למרוץ לרכישת תחנת הכוח אשכול. הקבוצה הגישה הצעה בגובה 6 מיליארד שקל, השלישית בגובהה במכרז. במכתב ששלחה אתמול (ג') הקבוצה לוועדת המכרזים של חברת החשמל ביקשה להצטרף להתמחרות המתוכננת על התחנה.

תחנת אשכול היא הגדולה ביותר שתימכר במסגרת הרפורמה בחברת החשמל משנת 2018, עם יכולת ייצור של כ-1,600 מגוואט, היתר להקים יחידת ייצור חשמל נוספת ואלפי דונמים המאפשרים הקמת מרכז לוגיסטי.

עם פתיחת המעטפות, נחשף הפער המשמעותי בין ההצעות. ההצעה הגבוהה ביותר הייתה של קבוצת דליה-תעבורה, בגובה של 12.4 מיליארד שקל, פי שניים מההערכות הפנימיות של חברת החשמל על שווי התחנה שעמדו על 6 מיליארד שקל.

ההצעה השנייה בגובהה הייתה של קבוצת opc וקרן נוי, ועמדה על 7.1 מיליארד שקל. הפער המשמעותי בין ההצעות הוביל לעזיבתה של תעבורה את הקבוצה. כמו כן, דליה התקשתה להשיג מימון להצעה הגבוהה, ובימים אלה מנהלת מו"מ עם חברת החשמל על התמחרות לשווי התחנה, כשהצעתה האחרונה עמדה על 9 מיליארד שקל.


תגיות