אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים מבתי הספר התיכונים: שביתה כמעט כללית של התלמידים כיתה ריקה, ארכיון. יו"ר מועצת התלמידים הארצית: "לא נסכים להמשיך להיפגע מעיצומי ארגון המורים" | צילום: יריב כץ

דיווחים מבתי הספר התיכונים: שביתה כמעט כללית של התלמידים

מועצת התלמידים והנוער השביתה את הלימודים במחאה על עיצומי ארגון המורים. הדיווחים: היעדרות כמעט כללית בכיתות הגבוהות וחלקית בכיתות י'

12.09.2023, 11:17 | שחר אילן

מועצת התלמדים הארצית השביתה היום (ג') את הלימודים במחאה על עיצומי ארגון המורים העל יסודיים. אביגיל סאמין, יו"ר משותפת של ארגון מנהלי בתי הספר "מנהיגים" אומרת ש"רוב תלמידי התיכונים נשארו בבית". יו"ר פורום מנהלי בתי ספר מנשה לוי סיפר ש"שאלתי מנהלים בקבוצת הווטסאפ והתשובה הכללית היא שבכיתות י"א-י"ב היעדרות כמעט מלאה ובשכבת י' - היעדרות חלקית, חצי הגיעו".

בתיכונים לומדים כ-500 אלף תלמידים, כך שעל רקע זה נראה שהערכת מועצת התלמידים הארצית והנוער שארגנה את השביתה שמאות אלפי תלמידים לא הגיעו מדויקת. מדובר בהצלחה לא מבוטלת של ארגון התנדבותי. סאמין מציינת שכבר היו שביתות תלמידים שהצליחו בעבר. עם זאת נראה שאווירת המחאה הכללית בציבור תרמה אף היא להצלחת המהלך.

בעקבות אי הסכמות בין האוצר לארגון המורים העל-יסודיים בשאלה מה כולל ההסכם שמנע את שביתת המורים בתחילת השנה, חידש הארגון את העיצומים שבהם נקט חודשים ארוכים בשנה שעברה. העיצומים כוללים אי מתן ציונים וכן הימנעות מפעולות מחוץ לבתי הספר כמו טיולים ומסעות לפולין.

יו״ר מועצת התלמידים והנוער הארצית ספיר מוספי אמרה ש"תלמידי התיכונים בישראל לא יסכימו להמשיך להיפגע מעיצומי ארגון המורים! לא ביטלתם את העיצומים? אנחנו שובתים". לדבריה, "כבר למעלה משנה שתלמידי התיכונים סובלים מעיצומי ארגון המורים שמערערים את יציבות תלמידי התיכון והמערכת".

יו"ר הנהגת ההורים הארצית מירום שיף אמר: "אנו מגבים את מועצת התלמידים והנוער הארצית ואת זכותם למחאה מכל סוג שיבחרו. לא ייתכן שלאחר שנה ללא ציונים, ללא טיולים, ביטולי מסעות פולין, ומסע ישראלי, ללא אירועים ותעודות סוף שנה, ימשיכו להתעלל בילדים בחוסר אחריות משווע. הנהגת ההורים הארצית מגנה בתוקף את השימוש בילדי ישראל ככלי במשא ומתן בנושא הסכם השכר של ארגון המורים".


תגיות