אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל חברת הביטוח AT-BAY: "הפושע הגדול ביותר הוא האימייל"

החברה מבטחת ארגונים כנגד איומי סייבר, והמנכ"ל רותם אירם אמר בכנס TECH TLV של כלכליסט: "אנחנו לא מוכנים לתת כיסוי לחברות שהתגלו בהן פריצות, עד שלא יתקנו את מה שצריך, ואנחנו מוכנים לעזור להן לתקן"; עוד ציין: "הנזק מתקיפת כופרה ממוצעת הרבה יותר גדול מתקיפות אחרות"

02.11.2021, 12:09 | דניאל פרבר-בל

"חברת הביטוח היא זאת שבסוף תשלם, אנחנו אלה שנושאים בנטל הפיננסי, הביזנס שלנו זה להבין מה חשוב יותר ומה חשוב פחות", כך אמר היום (ג') בכנס TECH TLV של כלכליסט, רותם אירם, אחד המייסדים והמנכ"ל של חברת הביטוח AT-BAY (מבטחת ארגונים כנגד איומי סייבר) בנושא מתקפות כופרה. אנחנו לא מנסים להוכיח שפתרון טכנולוגי כזה או אחר הוא זה שינצח. מבחינתי שייצבעו את המשקופים באדום אם זה עוזר להם להוריד את מספר התקיפות".

אירם התמקד במתקפות כופרה וציין כי למרות שמדובר בסוג התקיפות השני השכיח כיום בשוק, "הנזק מתקיפת כופרה ממוצעת הרבה יותר גדול מתקיפות אחרות". הוא הסביר כי הרוב מ-11,000 לקוחותיה של AT-BAY הם עסקים קטנים ובינוניים שמסוגלים להתמודד עם המורכבות של הסייבר", ולמרות ש-AT-BAY היא חברת ביטוח, הם עוזרים ללקוחותיו להתגונן.

רותם אירם, מייסד משותף ומנכ"ל At Bay , צילום: יריב כץ רותם אירם, מייסד משותף ומנכ"ל At Bay | צילום: יריב כץ רותם אירם, מייסד משותף ומנכ"ל At Bay , צילום: יריב כץ

"7% מהחברות שמבקשות מאיתנו בדיקות, מגיעות אלינו עם חורים באבטחה, כל כך גדולים וכל כך פשוטים למציאה, שזה באמת נס שהן לא נפרצו עדיין, וזה פשוט עניין של זמן עד שזה יקרה", אמר אירם. "במקום לשאול שאלות על כמה הן בטוחות אם הן מחליפות סיסמאות או מעדכנות גרסאות, אנחנו עושים סימולציה של תקיפה, ואומרים להן שאנחנו לא מוכנים לתת כיסוי עד שלא יתקנו את מה שצריך, ואנחנו מוכנים לעזור להן לתקן. שכשחברת ביטוח אומרת לך שאתה לא יכול לקבל ביטוח כי יש לך בעיה, אתה צריך לקחת את זה ברצינות".

אירם ציין כי אחת הבעיות המרכזיות כיום בהגנה על המערכת נמצאת  באימייל. "המון ממערכות ה-IT נבנו בלי להתייחס לסקיוריטי בצורה רצינית, והפושע הגדול ביותר הוא האימייל. כשאתם מקבלים אימייל מכל אדם בעולם, הוא יכול לגרום לעצמו להיראות כמו אדם אחר. הוא יכול להוסיף לכם לתוך האימייל קבצים נגועים בנוזקה (Malware) או לינקים לאתרים שמסכנים אתכם, המערכת פרוצה באופן מידי".

חברת AT-BAY הוקמה ב-2016, מעסיקה כ-170 עובדים והמרכז הטכנולוגי שלה ממוקם בישראל. בסה"כ גייסה החברה עד כה 296 מיליון דולר, ושווי החברה עומד על 1.35 מיליארד דולר.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות