אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט לא נבהל מהטלטלה בבנקאות - ברקשייר רכשה 2.6% בקפיטל וואן וורן באפט | צילום: AP

באפט לא נבהל מהטלטלה בבנקאות - ברקשייר רכשה 2.6% בקפיטל וואן

חברת ההשקעות של באפט השקיעה 954 מיליון דולר ברכישת מניות ספקית השירותים הבנקאיים והמנפיקה השלישית בגודלה של כרטיסי אשראי בארה"ב; במקביל מכרה את האחזקות שלה בבנקורפ ובבבנק ניו יו יורק מלון

16.05.2023, 09:42 | חדשות חוץ

ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של וורן באפט, השקיעה ברבעון הראשון 954 מיליון דולר בחברת כרטיסי האשראי והשירותים הבנקאיים, קפיטל וואן (Capital One). זו היתה אחת האחזקות הבודדות שהוסיפה החברה בתקופה, שהתאפיינה בעיקר במימושים בשוק, בשווי מיליארדי דולרים, כך לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC).

ברקשיייר רכשה 9.92 מיליון מניות קפיטל וואן, מנפיקת כרטיסי האשראי השלישית בגודלה בארה"ב, והנתח שלה עומד עתה על 2.6%. ההשקעה משקפת אמון של באפקט בסקטור, על אף הטלטלות האחרונות במערכת הבנקאות האמריקאית.

ברקשייר חשפו גם אחזקה חדשה בשווי 41.3 מיליון דולר בדיאג'יו, יצרנית משקאות אלכוהוליים, בהם ג'וני ווקר וג'ינס. החברה הגדילה ברבעון גם את האחזקה שלה באפל ובבנק אוף אמריקה.

לעומת זאת, ברקשייר מכרה ברבעון את האחזקות ביו.אס בנקורפ ובבנק אוף ניו יורק מלון. כמו כן, צמצמה את האחזקה בחברת הביטוח Ally Financial, אך בשיעור קל בלבד, וכן את האחזקה בענקית הנפט שברון בחמישית לאחר שמכרו בסביבות 35 מיליון מניות. ברקשייר ממשיכה להחזיק ב-23.7% בחברת נפט אחרת, אוקסידנטל פטרוליום.

מהמסמכים עולה עוד כי החברה מכרה את האחזקה שנותרה לה ביצרנית השבבים הטייוואנית TSMC. זאת לאחר שבפברואר חשפה ברקשייר כי מכרה 86% מהמניות שלה ב-TSMC, שנקנו חודשים ספורים לפני כן עבור 4.1 מיליארד דולר. באפט כבר רמז כי למכירת המניות יש קשר למתיחות הגיאופוליטית בין טייוואן וסין. "אני לא אוהב את המיקום של החברה", הסביר באפט לאחר המכירה הראשונה. "אנשים נהדרים ופיזיצייה תחרותית נהדרת והכל, אבל הייתי מעדיף למצוא חברה כזו בארה"ב".
תגיות