אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני חידוש מסירות הרכב: האם הלקוחות יגיעו לקחת את המכוניות החדשות? צילום: יוסי דוס-סנטוס

רגע לפני חידוש מסירות הרכב: האם הלקוחות יגיעו לקחת את המכוניות החדשות?

ביום שלישי הקרוב יעלה לדיון בוועדת הכספים המתווה שאינו מייקר את אגרות הרישוי של המכוניות החדשות. אבל גם אם הפלונטר הזה ייפתר, הלקוחות כך נראה לא ימהרו להגיע לסוכנויות הרכב

09.01.2022, 12:10 | תומר הדר

ה"פקק" במסירות מכוניות חדשות צפוי כנראה להשתחרר בהמשך השבוע, אבל האם הלקוחות יוכלו להגיע ולקחת את המכוניות שרכשו? כפי שנחשף ב"כלכליסט", יבואני הרכב לא יכלו למסור מכוניות חדשות ללקוחות, זאת בשל מנגנון עדכון קבוצות הרישוי אשר גרם למחלוקות בין משרד התחבורה ומשרד האוצר – כאשר במשרד התחבורה התעקשו שלא לגרום לייקור לא רצוי של אגרות הרכב ובמשרד האוצר דרשו כי האגרות יתייקרו , זאת לנוכח העובדה שלא התייקרו זה שנים.


קראו עוד בכלכליסט:


צי רכבים חדשים בנמל אילת, צילום: יוסי דוס-סנטוס צי רכבים חדשים בנמל אילת | צילום: יוסי דוס-סנטוס צי רכבים חדשים בנמל אילת, צילום: יוסי דוס-סנטוס

המתווה הסופי, אשר אינו מייקר את האגרות צפוי לעלות לדיון ביום שלישי הקרוב, משמע המכוניות החדשות יוכלו להשתחרר ביום רביעי הקרוב. אבל בשלב זה, בשל גל האומיקרון עשויים הלקוחות להימנע מלהגיע לסוכנויות הרכב כדי לקחת את המכוניות החדשות.  "עד לפני כמה ימים הלקוחות שלא קיבלו את המכונית החדשה הפגיזו אותנו בפניות, עכשיו לפתע מורגשת רגיעה בלחץ, הרבה לקוחות מסתגרים בבית ומחכים עד יעבור זעם", הסביר לכלכליסט גורם בענף: "יש סוג של ירידה במוטיבציה של הלקוחות אשר נובעת כנראה מהלך רוח לאומי", הסביר היבואן. 

בפועל, חודש ינואר 2021 היה אמור, לפחות "על הנייר" להיות אחד החזקים ביותר עבור ענף הרכב הישראלי. לפי הערכות מקדימות היו אמורות להימסר בחודש הנוכחי עשרות אלפי מכוניות שהיו אמורות להפוך את ינואר 2022 לאחד החודשים החזקים ביותר השנה, במיוחד לנוכח העובדה שללקוחות שמחכים לקבל מכונית "מודל 2022" מתווספים גם לקוחות מוסדיים אשר חיכו לקבל מכוניות היברידיות, כרכב צמוד – אך לעת עתה ייתכן שחלק מן המסירות יידחה לחודש הבא.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות